Naga MarketsRynki europejskie rosną. Oczekiwanie na właściwy ruch po wejściu sesji USAPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dzisiejsza sesja – póki co – europejska sprawia, że indeksu odrabiają straty wykonane na sesji azjatyckiej. Inwestorzy w międzyczasie nadal monitorują epidemię koronawirusa, Chińska Narodowa Komisja Zdrowia zgłosiła wzrost liczby osób zakażonych do 75 465 a liczba zgonów na całym świecie osiągnęła 2 247 przypadków.

Na froncie gospodarczym z kolei dane podała Wielka Brytania, z których to wynika, iż indeks aktywności biznesowej w sektorze usług w Wielkiej Brytanii wyniósł 53,3 pkt. w lutym, czyli był o 0,6 pkt. niższy niż w poprzednim miesiącu i nieco niższy od oczekiwań.

Tymczasem roczna stopa inflacji w strefie euro wyniosła w styczniu 1,4%, podał Eurostat w piątek. Stopa inflacji w całej Unii Europejskiej wyniosła 1,7%, wobec 1,6% w grudniu.

A z dalszych danych na dziś:

wykres Dane 21.02.2020
Dane 21.02.2020

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX na dzisiejszej sesji dociera bardzo szybko do wsparcia cenowego wytyczanego z zakresu H1/H4. Tymczasem nadal oczekuje się od indeksu podejścia do zakresu oznaczonego na porannym PSV oraz możliwego, dalszego spadku. Wszystko w tym momencie zależy od siły amerykańskiego rynku – czy indeks będzie  wstanie jeszcze spadać. Jeśli jednak zwrócimy uwagę na dalsze pozycje opcji oraz weźmiemy jeszcze pod uwagę sentyment sesji azjatyckiej – jest spora szansa na wykonanie tego typu schematu. Strefa na shorta wraz z opisem trafiła na czat Telegramowy. Wcześniej pozycje krótkie niż box bez wyraźnego sygnału nie będą zasadne.

wykres DAX H1 21.02.2020 2
DAX H1 21.02.2020 2

Nasdaq

Amerykański rynek z kolei oscyluje dziś bardzo nisko i płasko porusza się do momentu uwiecznienia wykresu. Nadal ruch oscyluje między dziennym pivotem a wsparciem S1. Oczekuje się jednak podobnego scenariusza do DAX’a, jednak w tym wypadku podejście musiałby mieć miejsce do zakresu 9650 punktów.

wykres Nasdaq M5 21.02.2020
Nasdaq M5 21.02.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here