Naga MarketsIndeksy z szybkim ruchem wzrostowym - co dalej? DAX i NasdaqPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • The China Economic Panel indicator rośnie – jak podaje ZEW.
  • Wiele stanów USA zaczęło stopniowo łagodzić niektóre z wprowadzonych w zeszłym miesiącu ograniczeń dotyczących wirusa
  • Inwestorzy czekają na dane makroekonomiczne i raporty z wyników firm

Główne indeksy mocno rosną przed wejściem USA

Dalsze spółki podają swoje wyniki – w tym i PepsiCo, które poinformowało, że przychody spółki netto w pierwszym kwartale 2020 roku wyniosły 13,9 mld dolarów, co oznacza wzrost o 7,7% w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej i przewyższa szacunki rynku. Jednocześnie rozwodniony zysk na akcję (EPS) w ujęciu GAAP spadł w tym kwartale o 4% do 0,96 USD, a skorygowany EPS wzrósł o 10% do 1,07 USD. Tymczasem zysk netto według GAAP wyniósł 1,3 mld dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sytuacja spółek lotniczych nie wygląda zadowalająco patrząc przez pryzmat gigantów na tym rynku. Patrząc tylko w ostatnim czasie – skandynawskie linie lotnicze (SAS) mają zwolnić 5000 pracowników, próbując przetrwać uderzenie COVID-19, podczas gdy niemiecka spółka Lufthansa i rząd niemiecki podobno nie są po tej samej stronie, jeśli chodzi o bodźce związane z koronawirusem dla największego europejskiego przewoźnika handlowego.

Z danych dziś Niemiecki Ośrodek Europejskich Badań Gospodarczych (ZEW) stwierdził, że jego ostatnie badanie wykazało, iż oczekiwania wobec chińskiej gospodarki gwałtownie wzrosły po opanowaniu koronawirusa przez ten kraj. Wskaźnik Chińskiego Panelu Gospodarczego (CEP), odzwierciedlający rozwój makroekonomiczny kraju w nadchodzącym roku, wyniósł w kwietniu 36,5 punktu, wzrastając o 25,4 punktu od marcowego odczytu 11,1 punktu.

Dane na dzisiejszą sesję:

Dane 28.04.2020
Dane 28.04.2020

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas dzisiejszej sesji dociera do dwóch targetów docelowych dla wzrostów szacowanych z porannej analizy PSV. Rynek wcześniej nie zrobił jednak pullback-u, co znacznie ograniczało możliwość dołączenia do ruchu – jednak i takie dni się zdarzają. Tendencja jednak została wypełniona na dzień dzisiejszy. A na dalszą część sesji z możliwych szacunków co do ruchu: istnieje szansa na strzelenie poziomu 10.900. Więcej jednak jak ten poziom nie oczekuję a po strzeleniu strefy możliwość korekty do 10.750 jest duża. Projekcja z celem 11.250 przekracza w wypełnieniu już 60%.

wykres DAX M1 28.04.2020 2
DAX M1 28.04.2020 2

Nasdaq

Amerykański rynek z kolei powinien przetestować zakres R2 oraz kontynuować ruch wzrostowy po wejściu USA. Cel dla indeksu przed korektą to zakres 8960 – 8990 punktów. Następnie zejście do 8890 jest realne.

wykres NQ M5 28.04.2020
NQ M5 28.04.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here