Naga MarketsRynki europejskie rosną. Oczekiwanie na właściwy ruch po wejściu sesji USAPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Czwartkowa sesja przynosi głównym indeksom niewielkie spadki, chociaż zmienność jest wyjątkowo ograniczona. Dziś Wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Luis de Guindos stwierdził, że gospodarka strefy euro nadal potrzebuje silnego wsparcia ze strony polityki pieniężnej, dodając, że organizacja nadal zwraca uwagę na możliwe skutki uboczne obecnych działań politycznych.

Tymczasem dziś rosyjski minister energetyki – Aleksander Novak powiedział, że członkowie Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową i producenci sprzymierzeni pod przewodnictwem Rosji nadal dyskutują nad losem potencjalnego głębszego porozumienia o ograniczeniu produkcji, po tym jak stwierdzili, że odbycie spotkania przed terminem nie jest “celowe”. “To było wspólne stanowisko producentów ropy”. Jednak sytuacja na rynkach naftowych nadal budzi niepokój, dodał minister, dlatego wraz ze swoim saudyjskim odpowiednikiem omawiają sposoby zrównoważenia rynku.

Z rynku niemieckiego PPI wzrosło w styczniu o 0,2% w porównaniu do tego samego miesiąca rok temu, jak ogłosił w czwartek narodowy urząd statystyczny Destatis. W porównaniu z grudniem 2019 roku, ogólny indeks wzrósł o 0,8%.

Z kolei brytyjski urząd statystyczny podał, że sprzedaż detaliczna w kraju wzrosła o 0,8% w skali roku i o 0,9% w skali miesiąca w styczniu.

A z dalszych danych na dziś:

wykres Dane 20.02.2020
Dane 20.02.2020

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Od niemieckiego indeksu nie wymaga się dziś wiele patrząc po tym, co dotychczas był w stanie (lub wręcz przeciwnie) zrobić. Jedyny rozsądny setup do opisywane podczas przeglądu PSV wyładowanie, które jeśli pojawiłoby się w okolicach 13.790 – 810, byłby to idealny sygnał na zejście do granic 13.740/720. Nic ponad to więcej dziś powiedzieć się nie da – wszystko leży w rękach sesji US.

WYKRES DAX M30 20.02.2020 2
DAX M30 20.02.2020 2

Nasdaq

Amerykański rynek z podobnym schematem, czyli podbiciem do zakresu 9740 pkt oraz zejściem do strefy już raz obronionego S1. Zdaje się, że to jedyny logiczny setup dnia w obecnym układzie.

wykres Nasdaq M5 20.02.2020
Nasdaq M5 20.02.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here