Naga MarketsRynki europejskie rosną. Oczekiwanie na właściwy ruch po wejściu sesji USAPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne rynki podchwytują sentyment azjatycki nadal podchodząc pod wyższe poziomy. Obawy co do dalszego spowolnienia w związku z wirusem ustąpiły po tym, jak wielcy producenci samochodów podali dziś, że spodziewają się wkrótce wznowienia produkcji w Chinach, podczas gdy Audi już w poniedziałek uruchomiło swoje zakłady z powrotem do pracy.

Tymczasem dostosowana sezonowo produkcja budowlana w strefie euro spadła w grudniu o 3,1% w stosunku do poprzedniego miesiąca, według wstępnego raportu Eurostatu. W ujęciu rocznym, produkcja budowlana w strefie euro spadła w grudniu o 3,7%.

 

W międzyczasie indeks cen producentów (PPI) wzrósł w Wielkiej Brytanii o 0,3% w ciągu 12 miesięcy do stycznia, jak podał Urząd Statystyk Narodowych (ONS) w swoim raporcie.

A z dalszych danych na dziś:

wykres Dane 19.02.2020
Dane 19.02.2020

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas dzisiejszej sesji nieznacznie wychodzi poza zakres dziennego range’u, podchodząc pod strefę 13.755 punktów. Według opisu z kanału Telegram strefa 13.755/40 jest strefą do ponownego wyszukiwania sygnałów pro-spadkowych, a sygnałem jaki będzie mógł zainteresować będzie wyładowanie na strefie (wolumen). Jeśli wyładowanie na kontraktach się pojawi, wówczas będzie można liczyć na wyłamanie poziomu 13.720 a w rezultacie średniej z wykresu M30 (opis porannego PSV). Indeks w przypadku braku jakiegokolwiek sygnału spadkowego może chcieć testować ponownie zakres 13.820 choć wątpię, aby rynek dał dobre miejsce do wejścia w tego typu podejście.

wykres DAX m1 19.02.2020
DAX m1 19.02.2020

Nasdaq

Amerykański rynek pokazuje niewielkie wzrosty, choć do regularnej sesji US jeszcze trochę brakuje. Mówiąc krótko – oczekuje się od rynku przełamania poziomu R2 oraz ataku strefy dziennego S1. To byłby jeden z często praktykowanych schematów, jednak aby tego typu zejście mogło się pojawić, oczekiwane będzie – jak w przypadku DAXa – wyładowania wskazującego na tego typu schemat.

wykres Nasdaq M30 19.02.2020
Nasdaq M30 19.02.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here