Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne rynki odrabiają podczas wtorkowej sesji handlowej część strat zainicjowanych przez wczorajsze zejście. Dziś napięcia geopolitycznie wcale nie zelżały, kiedy Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych oskarżył Chiny o manipulację walutą po tym, jak juan spadł do 11-letniego niskiego poziomu. W odpowiedzi, bank centralny Chin powiedział, że Stany Zjednoczone “niszczą” międzynarodowe zasady i wykonują jednostronne i protekcjonistyczne ruchy.

Inwestorzy poznali dziś dane z europy, które wskazują, iż zamówienia fabryczne w Niemczech zwiększyły się o 2,5% w ujęciu miesięcznym, ale spadły o 3,6% w ujęciu rocznym w czerwcu, według danych opublikowanych przez Destatis. Nowe zamówienia po skorygowanej cenie bez większych zamówień były o 0,4% niższe w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Tymczasem podczas dzisiejszej wypowiedzi prezydenta Iranu inwestorzy dowiedzieli się, że Teheran jest gotowy wznowić negocjacje z Waszyngtonem, jeżeli Stany Zjednoczone zniosą sankcje, które nałożyły wcześniej na Iran. Prezydent po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych dodał, że Iran jest gotowy do rozmów niezależnie od tego, czy Stany Zjednoczone ponownie przystąpią do wspólnego kompleksowego planu działania (JCPOA), znanego również jako “irański układ jądrowy”.

A z frontu danych na dzisiejszą sesję handlową oczekuje się godziny 16:00, gdzie poznamy dane z USA –  Miejsca Pracy Dzięki Turystyce.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks DAX podczas dzisiejszego rozegrania wybiera opcję na odrobienie strat – a w dalszym ciągu planuje się kontynuację tego ruchu. Obecnie tworzy się na wykresie H1 box, który widoczny jest szczególnie z niższego interwału czasowego. Warto zatem będzie go wykorzystać, jeśli poziomy nadal będą w ten sam sposób utrzymywane na indeksie. Wówczas poziomem docelowym będzie opisywana już z rana strefa 11.790 punktów.

wykres DAX H1 06.08.2019
DAX H1 06.08.2019
wykres DAX M15 06.08.2019
DAX M15 06.08.2019

Nasdaq

Amerykański indeks od rana wspina się również przekraczając od nocnych do tymczasowych notowań poziomu S2, S1, Pivot oraz atakując strefę dziennego oporu R1. Szacuje się, że szansa jest relatywnie duża na wykonanie korekty oraz dalszą wspinaczkę celem osiągnięcia strefy dziennego R2 na poziomie 7607.

wykres Nasdaq m5 06.08.2019
Nasdaq m5 06.08.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs NZDCHF dotarł do ważnej strefy popytu. Czas na odbicie?
Następny artykułWojna handlowa budzi kolejne obawy rynkowe
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here