Naga MarketsRynki europejskie rosną. Oczekiwanie na właściwy ruch po wejściu sesji USAPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne indeksu dostały swoją niewielką i krótką szansę na odreagowanie ostatnich spadków. Wykorzystana szansa sięga poziomów docelowych dla indeksu DAX podczas wczesnych jeszcze godzin handlu.

Tymczasem Renault SA poinformował dziś, że firma planuje tymczasowo zamknąć swoją działalność w Hiszpanii, dopóki kraj ten znajduje się w stanie wyjątkowym z powodu wybuchu wirusa. Przypomnijmy, że w ubiegłą sobotę hiszpański premier Pedro Sanchez ogłosił stan wyjątkowy i wszedł on w życie w poniedziałek rano.

W międzyczasie Goldman Sachs obniżył prognozę produktu krajowego brutto Chin na pierwszy kwartał ze względu na “uderzająco słabe” dane gospodarcze w pierwszych dwóch miesiącach 2020 roku. Obniżono również całoroczną prognozę PKB do 3% wzrostu w stosunku do wcześniej szacowanych 5,5%.

A z dalszych danych na dziś:

Dane 17.03.2020
Dane 17.03.2020

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks DAX podczas dzisiejszej sesji relatywnie szybko strzelił dzisiejszy target dla pozycji długich, jakim był zakres dzisiejszego poziomu R2 ustalanego na podstawie punktów kierunkowych. Całkowity wzrost na kontraktach futures osiągnął poziom 9166 punktów, praktycznie zaliczając i całkowite podejście szacowane podczas porannego PSV. W tym momencie na dalszą sesję oczekuje się od indeksu dalszego spadku do poziomu 8500 punktów oraz ponownego odreagowania do zakresu 8700 pkt.

wykres DAX M1 17.03.2020
DAX M1 17.03.2020

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny Nasdaq ponownie ma zawieszone notowania – większość sesji trzymając się na strefie 7288 punktów. Obecnie na dalszą sesję trudno przewidzieć dalszy rozwój sytuacji, kiedy zmienność jest spora a ciągłe zawieszanie notowań znacznie utrudnia szacunki co do handlu. Jeśli jednak coś można powiedzieć o indeksie to możliwość testu poziomu 7100 punktów jest bardzo prawdopodobna. Potem oczekiwać się będzie odreagowania do zakresu 7300 punktów.

wykres NQ M5 17.03.2020
NQ M5 17.03.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here