Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dzisiejsze giełdy światowe rosną – rynki europejskie ponownie prześcigają amerykańskie podczas sesji pre-marketowej, a inwestorzy oczekują odpowiedniej reakcji rynków zza oceanu po wejściu godziny 15:30. Dziś na rynku brak istotniejszych danych do późnych godzin popołudniowych a największym zainteresowaniem w międzyczasie cieszyć się będą raporty największych spółek.

Wśród nich dziś wyniki podała firma telekomunikacyjna AT&T Inc., która wykazała, że przychody za III kw. wyniosły 44,6 mld USD przekładając się na 1,1 mld USD w porównaniu do poprzedniego roku. Rozwodniony zysk na akcję spadł o 23,07% z tego samego okresu ubiegłego roku do 0,5 USD.

Następie HSBC Holding Plc podał dziś gorsze niż oczekiwano wyniki za trzeci kwartał roku. Bank podał, że przychody sięgnęły 13,35 mln USD, zysk przed opodatkowaniem spadł o 18% do 4,84 mld USD w ciągu trzech miesięcy.

Z frontu danych na dzisiejszą sesję zaplanowane są tylko godziny 16:00 oraz 18:00, dla rynku UE (EBC) oraz UK (przemówienie członka MPC).

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas dzisiejszej sesji wykonał scenariusz wzrostowy z dwóch oczekiwanych setupów na poniedziałkową sesję handlową. Zdaje się, że choć w pełni jeszcze nie dotarł indeks do strefy – brakuje kilku punktów – to zrobi to na sesji US. Wcześniej jednak indeks może cofnąć ponownie do dziennego R1 – na strefie 12.912 punktów. Na dzień dzisiejszy indeks wykonał już relatywnie spory zasięg, dlatego nie oczekuje się dalej nadzwyczaj dużych ruchów.

wykres DAX M30 28.10.2019
DAX M30 28.10.2019

Nasdaq

Amerykański NASDAQ utrzymuje się dziś pod poziomem dziennego R1, które jeszcze utrzymuje wykres przed dalszymi wzrostami. Zdaje się jednak, że poziom R2 będzie dziś realny do osiągnięcia. Dobrze byłoby jednak gdyby wcześniej indeks przetestował zakres oznaczony jako wsparcie dla dzisiejszej sesji – czyli strefę 8020 punktów. Wówczas, udany test wygenerować powinien ruch z zasięgiem 8114 punktów.

wykres Nasdaq H1 28.10.2019
Nasdaq H1 28.10.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułDebiut Klabater na NewConnect i premiera gry Crossroads Inn
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, AUD/CHF, CHF/JPY
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here