Naga MarketsPre-Market: Rynki odrabiają poranne spadki. Nasdaq z celem dziennego R1Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • Kanclerz Niemiec: kraj nie osiągnął “ostatniej fazy” wybuchu koronawirusa.
  • Dane dla UK oraz Niemiec okazują się bardzo słabe, co nie powinno dziwić w obecnym okresie.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne indeksy giełdowe w czwartek docierają do wyższych poziomów podczas wczesnych godzin handlu, dając później szansę na dołączenie po oczekiwanej korekcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według wstępnego raportu dla rynku Wielkiej Brytanii – wzrost aktywności biznesowej w sektorze prywatnym spadł do rekordowo niskiego poziomu w kwietniu w związku z przestojami. Indeks Flash UK Composite Output Index wyniósł 12,9, co oznacza spadek w stosunku do marcowego wskaźnika 36.

Z dzisiejszej wypowiedzi kanclerz Niemiec wynika, iż kraj nie osiągnął jeszcze “ostatniej fazy” rozprzestrzeniania się wirusa. Angela Merkel podaje, że kraj dopiero zaczyna obcowanie z wirusem a sama pandemia stanowi największe wyzwanie, przed jakim stanął naród od II wojny światowej.

Pozostając w temacie niemieckiej gospodarki – Indeks PMI Composite Output Index dla Niemiec spadł do 17,1 w kwietniu, co jest najniższym wynikiem od 22 lat, jak podał IHS Markit. Wskaźnik Flash Services PMI spadł do 15,9, co stanowi kolejny rekordowy poziom.

Capitalcom

Dane na dziś:

wykres Dane 23.04.2020
Dane 23.04.2020

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas dzisiejszej sesji miał w pierwszej kolejności zejść do zakresu S1, aby móc szukać jakichkolwiek pozycji długich. Choć staram się pisać najprościej jak się da, nie zawsze uda się przekazać informację jak bym chciał – więc na porannej analizie wspomagam się również metodą “obrazkową” dla pełnego uzupełnienia porannego PSV.W każdym razie przekaz był jasny i DAX realizuje scenariusz. Wszystko pozostaje jak w porannym przeglądzie.

wykres DAX z odprawy 23.04.2020

DAX z odprawy 23.04.2020

wykres DAX H1 23.04.2020 2
DAX H1 23.04.2020 2

Nasdaq

Pytanie co do amerykańskiego rynku brzmi dziś – czy rynek będzie w stanie wygenerować podejście jak zostało to przedstawione na wykresie. Obecnie wszystko wskazuje na to, że tak, jednak rozstrzygnie to dopiero godzina 15:30. Jeśli utrzymane zostanie wsparcie na poziomie dziennego PV – wówczas celem dla wykresu będzie zakres 8670 – 8690 punktów.

wykres NQ M5 23.04.2020
NQ M5 23.04.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: 

  • 1
  • 1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here