Naga MarketsRynki europejskie rosną. Oczekiwanie na właściwy ruch po wejściu sesji USAPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś rynki kontynuują wyprzedaż, a w międzyczasie Europejski Bank Centralny podjął decyzję o pozostawieniu na niezmienionym poziomie stóp procentowych głównych operacji refinansowych, kredytu w banku centralnym na koniec dnia oraz depozytu, odpowiednio 0,00%, 0,25% i -0,50%.

Tymczasem jak podają niemieckie źródła – zrównoważona polityka budżetowa Niemiec może zostać zarzucona, ponieważ rząd Angeli Merkel rozważa sposoby pomocy w finansowaniu działań mających na celu powstrzymanie skutków wybuchu koronawirusa. Tak zwana polityka “czarnego zera” odnosi się do zrównoważonego budżetu, który uniemożliwia rządowi zaciąganie nowych pożyczek. Polityka ta była wspierana przez kanclerz Merkel i jej gabinet, a w 2011 roku została zapisana w konstytucji.

A z danych podanych już dziś – wskaźnik cen producentów (PPI) w Stanach Zjednoczonych spadł o 0,6% w lutym, w ujęciu wyrównanym sezonowo, w porównaniu do stycznia, według raportu amerykańskiego Bureau of Labor Statistics.

Z dalszych danych na dziś nie ma nic, na co warto będzie uważać po godzinie 14:00.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX poniżej poziomu 9700 punktów sprawia, że dalsze pozycje na odbicie nie mają racji bytu. Wszystko poniżej strefy powinno być traktowane jako dalsze spadki, nawet do poziomów 9450/400 punktów. Prognoza PSV będzie mogła być wznowiona dopiero powyżej 9700 pkt.

wykres DAX M1 12.03.2020
DAX M1 12.03.2020

Nasdaq

Na razie amerykański indeksy zostały zawieszone, trudno przewidzieć dalszy ciąg rozwoju sytuacji. Wszystko będzie w pozycjach krótkich do momentu powrotu powyżej 7710 punktów.

wykres NQ M1 12.03.2020
NQ M1 12.03.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here