Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne indeksy giełdowe podczas poniedziałkowej sesji handlowej pikują po tym, jak Adam Hickey, z-ca Prokuratora Generalnego Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych stwierdził, iż kradzież tajemnicy handlowej jest częścią polityki przemysłowej rządu chińskiego. Stało się tak po tym, jak chińska delegacja handlowa zdecydowała się opuścić Stany Zjednoczone wcześniej niż planowano. Spowodowało to ponowne postawienie rozejmu pod znakiem zapytania.

Tymczasem zaraz po danych opublikowanych dla niemieckiego rynku – które okazały się zwiastować znaczny przestój w koniunkturze gospodarczej – wypowiedział się Bundesbank stwierdzając, że spadek produktu krajowego brutto w trzecim kwartale, który byłby drugim z rzędu i oznaczałby recesję techniczną – odnosząc się do kolejnych danych. Według Bundesbanku jednak dalsze, gorsze dane nie byłby jeszcze powodem do niepokoju.

A z danych na dzisiejszą sesję oczekiwana godzina to 14:30 dla kanady – sprzedaż hurtowa, oraz 15:45 Wskaźnik PMI dla przemysłu dla USA. Następnie dopiero godzina 17:00 gdzie przemawiać będzie jeden z członków Europejskiego Banku Centralnego.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks DAX wykonuje planowanego swing’a stukając idealnie cel nie tylko z porannej odprawy PSV – ale również z całości swing spadkowego, który zaplanowany był jeszcze podczas wpisu z 16 września. Na grupie Trading Club Szczecin zostało wszystko pod koniec opisane. A tymczasem dla indeksu szacowany jest dalszy ruch wzrostowy, którego celem będzie osiągnięcie strefy 12.360/370 punktów z obecnych stref 12.310/320 punktów. Będzie to podejście odrabiające część strat i oczekiwane będzie po tym ponowne znalezienie się w przedziale dziennego S2.

WYKRES DAX M1 23.09.2019
DAX M1 23.09.2019

Nasdaq

Amerykański indeks również podczas dzisiejszego rozdania kart na rynkach zapikował, jednak zdecydowanie płycej niż niemiecki indeks. W tym momencie odbicie mniej więcej 50 procent oznacza, że indeks ma jeszcze szansę dojścia do strefy 7860 punktów gdzie znajduje się dzienny poziom pivota. Następnie oczekiwać się będzie przeceny ponownie do poziomy ostatniego widocznego dołka.

wykres Nasdaq M5 23.09.2019
Nasdaq M5 23.09.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here