Naga MarketsPre-Market: Znacząca różnica rynków UE oraz USA. Kto wykonuje fałszywy ruch?Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • OPEC przekłada spotkanie na 4 czerwca
  • Główne indeksy giełdowe rosną przed wejściem USA
  • Pierwszy cel dla niemieckiego indeksu osiągnięty

Wiadomości przed wejściem USA

Dziś Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) ma podać zmieniony harmonogram spotkania z resztą krajów OPEC+. Zgodnie z raportem, organizacja zamierza przenieść spotkanie w sprawie potencjalnych dalszych cięć wydobycia z 10 czerwca na 4 czerwca. Kraje Bliskiego Wschodu podobno opowiadają się za utrzymaniem cięć produkcji ropy do końca roku, natomiast Rosja jest temu przeciwna.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z informacji podanych przez Europejską Służbę Działań Zewnętrznych wynika, iż Unia Europejska (UE) ma uruchomić Europejski Fundusz na rzecz pokoju o wartości 8 mld euro w celu sfinansowania operacji wojskowych bloku za granicą. Budżet, który jest przeznaczony głównie na finansowanie operacji w Afryce i na Morzu Śródziemnym, został zaproponowany przez wysokiego przedstawiciela Unii Europejskiej do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Josepa Borella.

Dane na dziś:

Dane 02.06.2020
Dane 02.06.2020
Capitalcom

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX wypełnił dziś pierwszy cel z planowanego PSV. Teraz rynek ma szansę na cofnięcie do zakresu 11950 skąd nadal można będzie szukać sygnałów pro-wzrostowych. Dobrze jednak, żeby rynek USA również dołączyć do zejścia – inaczej ciężko będzie czekać na cofnięcie europejskich rynków. Kolejny cel, czyli drugi target wyznaczany z PSV ma dziś szansę być osiągnięty, jednak po zapowiadanej korekcie.

wykres DAX M5 02.06.2020
DAX M5 02.06.2020

Nasdaq

NASDAQ podczas dzisiejszej sesji ma szansę na zejście jeszcze do poziomu 9620 – jednak wcześniej rynek musi testować zakres dzisiejszego R2. Po udanym teście, czyli teście i wyhamowaniu dalszych wzrostów – wówczas rynek może dać szansę na spadek.

invest
wykres NQ M5 02.06.2020
NQ M5 02.06.2020

Dzisiejsze poziomy PV: 02.06
R3 = 9770
R2 = 9670
R1 = 9632
P.P = 9570
S1 = 9530
S2 = 9470
S3 = 9370

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRaport COT: Rosną pozycje długie na ropie
Następny artykułGPW: wzrost aktywności inwestorów na rynkach Grupy GPW w maju
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here