Naga MarketsPre-Market: Znacząca różnica rynków UE oraz USA. Kto wykonuje fałszywy ruch?Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • Główne indeksy giełdowe rosną podczas wczesnych godzin handlowych europejskiej sesji
  • Kolejne spółki podają swoje wyniki
  • Brak istotniejszych danych na dzisiejszą sesję handlową

Wiadomości przed wejściem USA

Z dzisiejszego przemówienia sekretarz stanu ds. handlu międzynarodowego Zjednoczonego Królestwa wynika, iż zarówno UK, jak i Stany Zjednoczone mają “nadzieję”, że ich rozmowy na temat kompleksowej umowy handlowej będą mogły postępować w “przyspieszonym tempie”. Najważniejsze rozmowy dla obu krajów odbędą się 15 i 26 czerwca.

Ze spółek podających dziś wyniki można wyszczególnić m.in SoftBank Group Corp. Spółka opublikowała dziś raport, w którym wskazuje roczną stratę netto na poziomie 7,47 mld USD. W tym samym okresie Softbank odnotował rozwodnioną stratę na akcję w wysokości 4,53 USD. Przychody operacyjne spółki spadły jednocześnie o 95,1% do 947,31 mln dolarów.

Prezydent Francji Emmanuel Macron oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel mają na dziś zaplanowaną wideokonferencję, podczas której omówiona zostanie prawdopodobnie tematyka zdrowia publicznego i ożywienia gospodarczego. Będą to istotne dane, które warto obserwować

 

Z danych na dzisiejsza sesję jedynie na godzinne 17:00 mogą czekać inwestorzy. Wówczas odbędzie się zebranie polityk monetarnej Wielkiej Brytanii.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks szybko zanegował to, czego oczekiwałem dziś podczas porannego rozegrania. Indeks wyhamował jednak dalsze wzrosty, co oczywiście nie oznacza, że podczas poniedziałkowej sesji dalsze podejścia są już wykluczone. Sekwencja na razie utrzymuje się  w pro-wzrostowym  akcencie  a przerwanie  dopiero  będzie  miało  miejsce  po wybiciu zakresu 10.700 punktów. Jeśli indeks wyłamie strefę będzie można szukać shorta z celem 10.550 pkt. Wcześniej jednak wszystko jest jeszcze w longu.

wykres DAX M5 18.05.2020

DAX M5 18.05.2020Nasdaq

Amerykański indeks na podobną sytuację, jednak tutaj wystarczy przełamanie zakresu R1 widocznego na wykresie, aby można było mówić o osunięciu nawet do zakresu 9100 punktów. Wszystko powyżej jednak R1 traktowane być powinno jako long z celem testu R2. Dopuszczalne jest jedynie szukanie wyładowania, aby szukać ruchu na kontrę ruchu wcześniej niż zalecane jest to.

wykres NQ M5 18.05.2020
NQ M5 18.05.2020

Dzisiejsze poziomy PV: 18.05
R3 = 9472
R2 = 9267
R1 = 9182
P.P = 9062
S1 = 8977
S2 = 8857
S3 = 8652

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here