Naga MarketsPre-Market: Znacząca różnica rynków UE oraz USA. Kto wykonuje fałszywy ruch?Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • Główne indeksy DAX i NQ pokazują utrzymywanie sekwencji wzrostowej
  • Dziś brak konkretnych danych mogących wpływać na główne rynki

Wiadomości przed wejściem USA

Dziś główne media opisują dalszą sytuację w Damaszku. Syryjski minister ds. ropy naftowej, Ali Ghanem powiedział dziś, że władze w Damaszku uważają, że grupy “terrorystyczne” są winne wybuchu gazociągu, który na kilka godzin pozostawił cały kraj bez prądu. “Po ocenie sytuacji ustalono, że wybuch, który miał miejsce na gazociągu między Adrą i Al-Dumayr został spowodowany przez atak terrorystyczny” dodał minister.

Zmieniając lekko front polityczny rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Chin podaje, że “Chiny i Stany Zjednoczone powinny współpracować, a nie sięgać po izolacjonizm“. Rzecznik dodał również, że oba kraje skorzystają na współpracy w “trudnych czasach”, takich jak pandemia koronawirusa – zamiast walczyć i spierać się politycznie.

Dalsze dane na dziś: Brak dziś istotniejszych danych zaplanowanych w kalendarzu makroekonomicznym na poniedziałkową sesję.

Capital.com
Capital.com - handluj już od 80 PLN! SPRAWDŹ NAS

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas dzisiejszej sesji dochodzi do R3 wg. PK szybciej niż można było się tego pierwotnie spodziewać. Aktualnie szansa na wyładowanie ruchu wzrostowego jest powoli duża, co nie oznacza, że rynek obecnie można łapać błądź gdzie bądź. Nadal sekwencja odgrywa ważną rolę i póki nie zostanie przełamana – dalsze wzrosty są możliwe. W przypadku jednak naruszenia powyższej strefy szansa na zejście do zakresu ceny uśrednionej jest relatywnie duża i pod to podczas kolejnych godzin będę handlował.

wykres DAX M5 24.08.2020
DAX M5 24.08.2020

Nasdaq

NQ dziś również w mocno w górze, jednak ewidentnie przydałaby się korekta na tym rynku. Dlatego też oczekiwania co do cofnięcia się do R1 są realne, jednak jak powyżej – w przypadku naruszenia najbliższych chociaż sekwencji indeksu. 11.640 musi zostać wybite jeśli obecnie spadek do R1 miałby się odbyć. Wszystko powyżej jest w longu i łapanie szczytu może zwyczajnie poturbować.

wykres NQ M5 24.08.202
NQ M5 24.08.202

Dzisiejsze poziomy PV: 24.08
R3 = 11.766
R2 = 11.648
R1 = 11.604
P.P = 11.530
S1 = 11.486
S2 = 11.412
S3 = 11.294

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here