Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Giełdowe parkiety świecą się na zielono przed startem sesji w USA

Przed rozpoczęciem sesji kasowej w Stanach Zjednoczonych indeksy giełdowe w różnych częściach świata świecą się na zielono. Po godzinie 13:30 polski WIG20 zyskiwał 0,88%, niemiecki DAX 1,79% a kontrakty terminowe na S&P 500 1,04%. Warto zwrócić uwagę, że zdecydowana większość najpopularniejszych indeksów giełdowych zyskuje już nieprzerwanie od trzech dni.

Biorąc jednak pod uwagę sytuację makroekonomiczną, przyznać trzeba, że piątkowa sesja przebiega pod tym względem dość spokojnie. Przed południem nie poznaliśmy bowiem jedynie dane dot. inflacji konsumenckiej z Niemiec. W godzinach popołudniowych na uwagę zasługiwać będą natomiast przede wszystkim raporty dot. zmiany zatrudnienia i stopy bezrobocia w Kanadzie oraz nastrojów amerykańskich konsumentów.

Analiza DAX

Spoglądając na notowania niemieckiego indeksu DAX dostrzec można, że wskutek trwającej nieprzerwanie od trzech dni, niezwykle dynamicznej aprecjacji rynek pokonał już dwa techniczne poziomy oporu, a w chwili pisania tego artykułu obserwujemy próbę wybicia powyżej kolejnego. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa mogąca zanegować te wzrosty, notowania DAXa mogłyby dotrzeć nawet w rejon 12480 pkt.

Niemiecki indeks DAX H1
DAX H1

Analiza Nasdaq

Dynamiczne wzrosty dostrzec można również na notowaniach amerykańskich indeksów. Spoglądając na Nasdaq zauważymy, że rynek odrzucił w tym tygodniu techniczne wsparcie jakim niewątpliwie jest linia tendencji wzrostowej będąca równocześnie dolnym ograniczeniem formacji trójkąta równoramiennego, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do wzrostów w rejon linii tendencji spadkowej będącej górym ograniczeniem tejże formacji.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Notowania Nasdaq
Nasdaq Daily

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.


To broker autoryzowany i regulowany przez CySEC. Naga Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułThe Dust rozważa emisję akcji. Kurs spada w kierunku linii trendu
Następny artykułO wykresach ani słowa: USD/CHF, AUD/CHF, Srebro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here