Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Druga sesja europejska w tym tygodniu na głównych rynkach zwiastuje spadki – po wzrostach an sesji azjatyckiej. Dziś rzecznik prasowy chińskiego Ministerstwa Handlu podał, że jakiekolwiek „oddzielenie” Chin od Stanów Zjednoczonych byłoby szkodliwe dla obu i przyniosłoby dalszą niepewność na rynkach światowych. Kolejne spotkania handlowe pomiędzy państwami kontynuowane będą już w przyszłym tygodniu.

Z danych, z którymi inwestorzy mogli się już dziś zapoznać widać, iż urząd statystyczny Unii Europejskiej Eurostat podał, że roczna inflacja w strefie euro ma wynieść 0,9% we wrześniu. Liczba ta oznacza spadek w stosunku do sierpniowego wskaźnika 1%. Tymczasem z rynku UK – działalność produkcyjna wzrosła do czteromiesięcznego maksimum we wrześniu, ale nadal pozostawała na terytorium kurczenia się przez piąty miesiąc z rzędu, jak podał IHS Markit.

Jak podają media – były urzędnik Irańskiego Ministerstwa Obrony został skazany na śmierć przez irański sąd za szpiegostwo na rzecz Stanów Zjednoczonych. Ponadto trzy inne osoby, które zostały aresztowane w kwietniu, zostały skazane na spędzenie 10 lat w więzieniu za szpiegostwo dla USA, podczas gdy jedna z nich prawdopodobnie dodatkowo współpracowała z rządem dla Wielkiej Brytanii.

A z danych na dalszą część sesji handlowej – 14:30 dane dla kanady (PKB), 14:50, 15:15, 15:30 – przemówienie członków FOMC oraz 16:00 – wskaźnik ISM z USA. O 18:45 oczekuje się przemówienia prezesa EBC.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas dzisiejszej sesji handlowej rośnie do poziomu 12.486 punktów – generując krótkoterminowy sygnał sprzedażowy. Został on wykorzystany do pozycji krótkiej, dość szczegółowo opisywanej na prowadzonym kanale Telegram pod tym linkiem. Wejście było zgodne z podejściem strefowym, czyli handel od sygnału wygenerowanego – do najbliższego poziomu strefy – w tym przypadku handel na około 30 – 40 punktów. Trend jednak dziś się rozpędził, schodząc do dziennego pivota intraday. Na dalszą część sesji oczekuje się odbicia w strefę 12.430 – 12.440 punktów oraz kolejne zejście, którego celem może okazać się strefa 12.370 punktów. Warto wyczekiwać odpowiedniego odreagowania po spadkach, ponieważ w chwili obecnej wygenerowanie korekty zdaje się być bardzo prawdopodobne.

WYKRES DAX M1 30.09.2019 2
DAX M1 30.09.2019 2

Nasdaq

Amerykański rynek również przecenia się podczas trwania sesji europejskiej. Również – jak w przypadku indeksu DAX – oczekuje się dalszej przeceny jednak dobrze, aby wykres jeszcze raz podbił pod cenę 7812 punktów. Ten lub bliskie okolice poziomy dziennego oporu R1 mogłyby wówczas wywołać odpowiedni impuls spadkowy – z odpowiednim wskaźnikiem R:R. Celem dla całości zejścia może okazać się poziom dziennego S1 – wypadający na strefie 7733 punktów.

WYKRES Nasdaq M15 01.10.2019
Nasdaq M15 01.10.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here