Naga Markets Pre-Market: Znacząca różnica rynków UE oraz USA. Kto wykonuje fałszywy ruch?Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • Główne indeksy DAX i NQ odrabiają delikatnie przed wejściem USA
  • Istotniejsze dane dla sesji po 13:30 oraz 14:30

Wiadomości przed wejściem USA

Brytyjski Urząd Statystyk Narodowych stwierdził dziś, że 15% siły roboczej w kraju pozostaje na częściowym lub całkowitym urlopie z powodu pandemii. Liczba ta odnosi się do okresu od 2 do 15 listopada i oznacza wzrost o sześć punktów procentowych w porównaniu z poprzednim dwutygodniowym okresem. ONS dodał w raporcie, że 2% badanych przedsiębiorstw we wszystkich branżach na stałe zaprzestało działalności handlowej, a 13% wstrzymało ją i nie zamierza wznowić działalności w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z dalszych danych wynika, iż zaufanie konsumentów w Niemczech uległo dalszemu pogorszeniu w listopadzie. Urząd przesunął prognozę na grudzień w dół z -3,2 pkt do -6,7 pkt w wyniku wdrożonego częściowego zamknięcia. Liczba ta spadła bardziej niż pierwotnie zakładano. Wskaźnik oczekiwań gospodarczych spadł o 7,3 pkt. do -0,2 pkt., osiągając najniższy poziom od maja, głównie za sprawą “lockdown lite”. W listopadzie pogorszyły się również oczekiwania dochodowe – wskaźnik stracił 5,2 pkt. do poziomu 4,6 pkt.

Dalsze dane na dziś:

Dane 26.11.2020
Dane 26.11.2020
Capital.com
Capital.com - handluj już od 80 PLN! SPRAWDŹ NAS

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks widocznie stoi bez starszego brata zza oceanu. W tym momencie sesja zdaje się być skazana na konsolidacje i może tak być aż do poniedziałku w związku z wolnym w USA oraz długim weekendem jaki zapewne amerykańskie instytucje handlowe mają. Szansa na podejście dziś jest już marna – podobnie jak ruch w tej części sesji.

wykres DAX H1 26.11.2020 2
DAX H1 26.11.2020 2

Nasdaq

Amerykańskie rynki mają wolne.

Dzisiejsze poziomy PV: 26.11
R3 = 12.
R2 = 12.
R1 = 12.
P.P = 12.
S1 = 11.
S2 = 11.
S3 = 11.

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here