Naga MarketsPre-Market: Rynki odrabiają poranne spadki. Nasdaq z celem dziennego R1Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne indeksy europejskie tracą – na czele z indeksami amerykańskimi, choć godzina wejścia oficjalnej sesji jeszcze przed nami.

Tymczasem do gorących teraz tematów należy temat ropy naftowej. Dziś produkcja ropy naftowej w Saudi Aramco przekroczyła docelowe 12 mln baryłek dziennie, jak podaje Bloomberg. Dzieje się to na dwa tygodnie po tym, jak Ministerstwo Energetyki Saudyjskiej podobno ostrzegło o znacznym zwiększeniu produkcji. Jednocześnie dziś prezydent Stanów Zjednoczonych uzgodnił z Władimirem Putinem, że rozmowy między oboma państwami na temat cen ropy będą kontynuowane na szczeblu ministerialnym.

Z kolei jak podaje agencja Reuters – Chiński rząd rozważa opóźnienie wdrożenia nowych przepisów dotyczących emisji o sześć miesięcy, aby pomóc firmom motoryzacyjnym zmagającym się obecnie z negatywnym wpływem pandemii. Szczegóły nie są podawane jeszcze przez władze, jednak nadal konsultacje z przedstawicielami przemysłu motoryzacyjnego.

Z danych na dzisiejszą sesję:

Dane 01.04.2020
Dane 01.04.2020

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks niestety, ale osiąga pierwszy z targetów o wiele szybciej, niż chciałem to dzisiaj zobaczyć. Wcześniej rynek jednak testował poziom dziennego Punktu Kierunkowego – zgodnie z tym, co podawałem jako alternatywa podczas dzisiejszej odprawy traderów (08:00 – 08:40 pon – piąt). W tym momencie oczekuje się dalszych spadków tak długo, jak długo strefa short nadal trwa – czyli PK trzyma wykres poniżej swojego zakresu.

wykres DAX H1 01.04.2020 2
DAX H1 01.04.2020 2

Nasdaq

Amerykański indeks wyjątkowo przedstawiony na wykresie H4. Dziś widać, że tendencja jest spadkowa, ale i spadkowa być powinna do momentu testu zakresu widocznego wsparcia sekwencyjnego. Oznaczony dołek to oczywiście ostatni potwierdzony dołek – OPD. Nie trzeba pisać co będzie w razie jego wyłamania, za to utrzymanie może wywołać kontrę do zakresu 7700 pkt. Warto obserwować poziom działający dziś prawie jako dalszy PK, lub może bardziej – S2.

wykres NQ H4 01.04.2020
NQ H4 01.04.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here