Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne rynki podczas godzin handlowych przed wejściem rynku amerykańskiego spadają, kiedy negatywny sentyment wśród inwestorów zagościł po tym, jak prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump zastanawiał się nad rozmowami handlowymi z Chinami podczas przemówienia wygłoszonego dzień wcześniej. Stwierdził on wówczas, że cła na towary chińskie wzrosną “znacząco”, chyba że obu krajom uda się zapewnić długoterminową transakcję.

Z danych na Europę – ceny konsumpcyjne w Niemczech wzrosły w październiku o 1,1% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Liczba ta oznacza spadek w stosunku do rocznej stopy inflacji we wrześniu o 1,2%. W porównaniu do poprzedniego miesiąca, ceny konsumpcyjne w największej gospodarce europy były o 0,1% wyższe.

Na rynek Wielkiej Brytanii z koeli ceny konsumpcyjne wzrosły do 1,5% w październiku jak podał urząd statystyczny podczas środowej sesji handlowej. Wynik oznacza spadek w stosunku do września, kiedy roczna inflacja w Wielkiej Brytanii wynosiła 1,7%.

Dziś oczekuje się jeszcze godziny 14:30, gdzie poznamy publikację na rynek USA – w tym m.in bazowy wskaźnik CPI oraz godzinę 17:00, gdzie usłyszymy zeznanie Prezesa Fed, Powella. O 20:00 zapoznamy się również z bilansem budżetu federalnego.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Podczas porannego przeglądu rynku opisywana była możliwość zejścia indeksu o około 140 punktów do poziomu 13.140 punktów – z uwzględnieniem wcześniejszej korekty. I faktycznie, indeks wygenerował podbicie zaraz po godzinie 09:00 schodząc następnie 135 punktów. W tym momencie DAX odbija nieco od punktu docelowego dla pozycji krótkich – jednak nadal w obecnym tempie oczekuje się spadków. Jeśli indeks utrzyma zakres ceny uśrednionej w postaci sma50 na wykresie H1, wówczas oczekiwać się będzie dalszego zejścia z celem 13.100 pkt. W momencie wybicie zakresu, nie oczekuje się dużego podejścia. Wzrosty tak czy inaczej powinny wyhamować w rejonie 13.270 pkt.

wykres DAX H1 13.11.2019
DAX H1 13.11.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny Nasdaq podczas dzisiejszej sesji spada – w okolice dziennego wsparcia S2 wynikającego z dziennych pivotów. W tym momencie oczekuje się powrotu indeksu w okolice dziennego S1 lub nieco powyżej tego poziomu. Wówczas, jeśli indeks nadal miałby nastawienie pro-spadkowe, byłoby to idealne miejsce do tego, by móc nadal kontynuować sekwencję spadkową. Celem w takim założeniu dla indeksu mógłby być poziom 8210 punktów, czyli nadbicie dziennego S2.

wykres Nasdaq M5 13.11.2019
Nasdaq M5 13.11.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: GBP/USD, AUD/USD, EUR/GBP
Następny artykułSzukamy, analizujemy, gramy” sentyment 13.11.2019 GBP/USD
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here