Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś zdecydowana większość głównych rynków giełdowych zalicza niewielkie wzrosty. Przez wzgląd, iż rozpoczęły one tydzień lukami spadkowymi, w dalszym ciagu ich notowania znajdują się jednak na niższych poziomach niż pod koniec ubiegłego tygodnia.

Większej zmienności nie wspierają także żadne, istotne dane makroekonomiczne. Okazuje się bowiem, że poniedziałkowy kalendarz jest niemal pusty.

Analiza S&P 500

Spoglądając na notowania S&P 500 zauważymy, że przez zdecydowaną większość poniedziałkowej sesji rynek poruszał się w trendzie horyzontalnym. Dopiero w godzinach popołudniowych pojawiła się większa reakcja popytowa, która doprowadziła do wybicia z tej konsolidacji górą. W chwili obecnej obserwujemy re-test górnego ograniczenia tego boxu. Biorąc pod uwagę, że zbiega się ono z mierzeniem 38,2% korekty Fibonacciego, oczekiwać byśmy mogli, że w najbliższym czasie pojawi się tu reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 2952.50.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

S&P 500

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.


To broker autoryzowany i regulowany przez CySEC. Naga Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBitcoin vs Londyn: Świat staje w obronie kryptowalut
Następny artykułOptymizm wokół amerykańsko-chińskiego porozumienia może być nietrafiony- twierdzi ING
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here