Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas dzisiejszej sesji główne indeksy giełdowe nieco spadają –  co pokazuje że uczestnicy rynku niechętnie podchodzą do ryzyka, zanim usłyszą zaplanowaną na jutro przez Rezerwę Federalną aktualizację polityki pieniężnej. Jak wskazuje zachowanie banków centralnych – te  wykazują tendencję do obniżania kosztów kredytu i rozpoczynania lub ponownego uruchamiania bodźców mających na celu ochronę gospodarki przed rosnącym ryzykiem, wynikającym głównie z wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi i Chinami oraz możliwości wystąpienia chaotycznego Brexitu.

Tymczasem niemiecki sentyment ekonomiczny spadł we wrześniu do -22,5 punktu procentowego, wzrastając o 21,6 punktu procentowego w stosunku do poprzedniego miesiąca. Poprawiły się również nastroje w strefie euro, ponieważ jak podaje ZEW – jego wskaźnik dla strefy euro wynosi -22,4 punktu procentowego, w porównaniu z -43,6 punktu procentowego w sierpniu.

Wśród najważniejszych walorów – ropa naftowa Brent opuściła pozytywne terytorium handlu z +1,7% do poziomu -0,28% podczas gdy reszta indeksów oscyluje poniżej kreski – stabilizując swoje ruchy w okolicach +0,34% – -0,24%.

wykres Zmiana procentowa walorów 17.09.2019
Zmiana procentowa walorów 17.09.2019, Źródło: www.finanzen.net

A z danych na dzisiejszą sesję nie oczekuje się wiele – dane z 14:30 dla rynku Kanady (Sprzedaż przemysłowa) oraz 15:15 dla rynku USA (Produkcja przemysłowa).

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks dziś nie wykazuje mocniejszych ruchów – co zresztą nie powinno dziwić. Dopiero w środę rynki czeka większy ruch na posiedzeniu amerykańskiej Rezerwy Federalnej. W tym momencie DAX pokonał po raz kolejny poziom dziennego punktu kierunkowego i nadal nie zanegował spadkowego scenariusza opisywanego dziś oraz podczas wczorajszej analizy indeksu. Nadal oczekuje się zejścia w okolice 12.260 – 12.160 punktów. Dziś wszystko poniżej średniej kroczącej an interwale M30 powinno być traktowane jako sell – z wyjątkiem co do ekspozycji short po przekroczeniu dziennego PK.

wykres DAX M30 17.09.2019 2
DAX M30 17.09.2019 2

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny nasdaq dziś na nieco wyższym wykresie widocznie buduje schemat oparty na słabości wykresu. Rynek nie pokrył w całości wygenerowanej w poniedziałek luki – a możliwość spadków jest w tym momencie bardzo prawdopodobna. Zdaje się, że po przekroczeniu budującej się linii trendu spadek osiągnąć może podczas najbliższych sesji nawet strefę 7683 jako TP1 oraz 7600 jako TP całości spadku.

wykres Nasdaq H4 17.09.2019
Nasdaq H4 17.09.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here