Naga MarketsPre-Market: Znacząca różnica rynków UE oraz USA. Kto wykonuje fałszywy ruch?Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • Główne rynki we wczesnych godzinach handlu nie wykazują konkretnych tendencji
  • USA mimo otwartych indeksów ma dziś wolne
  • Brak istotniejszych danych na dalszą część sesji handlowej

Wiadomości przed wejściem USA

Z dzisiejszych informacji ważnych dla rynków można wyróżnić przede wszystkim dane opublikowane przez Instytut Badań Gospodarczych Ifo. Wynika z nich, że klimat dla biznesu w Niemczech poprawił się nieznacznie w maju. Indeks klimatu dla biznesu Ifo wyniósł 79,5 w porównaniu do 74,3 w poprzednim miesiącu. Instytut ostrzegł w raporcie jednak, że podczas gdy wiele przedsiębiorstw nadal odczuwa negatywne skutki zamknięcia COVID-19, jest nadzieja, że rozpocznie się łagodzenie skutków zamknięcia gospodarki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z ciekawych również danych wynika, iż przedsprzedaż na platformie Tmall firmy Alibaba wzrosła o 515% w ciągu zaledwie jednej godziny, kiedy w Chinach rozpoczął się “festiwal zakupów”. Jak podają chińskie źródła – chiński gigant technologiczny dodał, że sklepy z dziewięciu różnych krajów biorą udział w corocznym letnim wydarzeniu zakupowym, które w tym roku obejmuje ponad 100.000 marek. Festiwal zakupów jest pierwszym tego typu wydarzeniem w Chinach od początku pandemii COVID-19, a rząd chce skorzystać z okazji, by pomóc małym firmom.

Nie ma dziś danych na sesję, które mogłyby wyraźniej wpłynąć na rynki.

Capitalcom

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Sytuacja na niemieckim indeksie w obecnym momencie jest prosta – rynek stworzył podwójny szczyt dziś w okolicach R2, co warto dalej obserwować. Warto poczekać, czy aby rynek nie nadbije szczytów testując w pełni R2, jeśli jednak to zrobi i cofnie, można będzie szukać upłynniania i zejścia w ramach systemu MR do zakresu ceny uśrednionej.

wykres DAX M5 25.05.2020
DAX M5 25.05.2020

Nasdaq

NQ podczas dzisiejszej sesji z kolei przekracza R2. Jednak dziś USA ma wolne i sam ciekaw jestem jak ustosunkuje się do tego dalsza sesja. Istnieje spora szansa na zejście dziś do poziomu dziennego pivota, a sygnalną będzie powrót poniżej R2.

wykres NQ M5 25.05.2020
NQ M5 25.05.2020

Dzisiejsze poziomy PV: 25.05
R3 = 9577
R2 = 9479
R1 = 9443
P.P = 9381
S1 = 9345
S2 = 9283
S3 = 9185

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here