Naga MarketsRynki europejskie rosną. Oczekiwanie na właściwy ruch po wejściu sesji USAPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne indeksy giełdowe po mocnym początku dnia spadają. Rynki akcji w Stanach Zjednoczonych przykryły wszystkie wcześniejsze zyski, pomimo ogłoszenia, że ustawodawca osiągnął porozumienie w sprawie ustawy o pomocy koronawirusowej.

Urzędnik Białego Domu, Eric Ueland podał dziś, że GOP (Grand Old Party) i Partia Demokratyczna osiągnęły porozumienie w sprawie pakietu pomocy koronawirusowej. “Duża część pracy nad tekstem ustawy została zakończona. I mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku godzin skończymy to, co zostało do dokończenia w tej kwestii i będziemy w stanie podać do mediów więcej szczegółów” – podał dziś urzędnik.

Pakiet o którym mowa obejmuje około 2 bilionów dolarów i obejmuje w tym 500 miliardów dolarów na duży program płynności korporacyjnej poprzez Rezerwę Federalną, pakiet ratunkowy dla małych firm o wartości 367 miliardów dolarów, a także finansowanie szpitali i samorządów lokalnych.

Z danych na dzisiejszą sesję:

Dane 25.03.2020
Dane 25.03.2020

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Dziś niemiecki indeks wykonał mocniejsze podbicie oraz późniejsze zniesienie ruchu wraz z zejściem do poziomu dziennego S1 wynikającego z punktów kierunkowych wyznaczanych podczas pisania porannego PSV. Na dalszą część sesji oczekuje się odbicia ponownie do zakresu 9750 – 9800 punktów na zasadzie impuls – korekta – impuls. Wszystko powyżej dziennego PK na strefie 9540 pkt może być traktowane jako buy do określonej powyżej strefy.

wykres DAX M1 25.03.2020
DAX M1 25.03.2020

Nasdaq

Amerykański indeks NQ na wykresie M5 bardzo ładnie pokazuje zniesienie europejskich wzrostów. W tym momencie podobnie jak w przypadku indeksu DAX – oczekuje się wzrostów do poziomu dziennego R1 widocznego na zamieszczonym wykresie. Wszystko powyżej dziennego pivota może być traktowane jako buy. Dojście jednak do R1 powinno wyhamować dalsze wzrosty i może spowodować kolejną falę wyprzedaży.

wykres NQ M5 25.03.2020
NQ M5 25.03.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here