Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas wtorkowej sesji notowania głównych indeksów giełdowych rosną, podczas gdy najbardziej zyskownymi giełdami są: niemiecki indeks Tech-DAX, MDAX, Euro Stoxx 50 oraz główny indeks DAX. Londyńska giełda FTSE skoczyła dziś do poziomu +1.25% głównie ze względu na napędzającą indeks spółkę BP, która wcześniej opublikowała swój raport finansowy. Gigant naftowy zgodnie z opublikowanym raportem ogłosił, że całkowity zysk za 2018 rok był ponad dwuketonie wyższy od analogicznego okresu poprzedniego roku.

Tymczasem w godzinach południowych, rzecznik Komisji Europejskiej podał, że Premier Theresa May powróci do Brukseli w czwartek, aby kontynuować negocjacje w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Dziś również poznaliśmy istotne dane dotyczące strefy euro, z których wynika, iż wolumen towarów sprzedawanych w handlu detalicznym w strefie euro spadł o 1,6% w grudniu w porównaniu do poprzedniego miesiąca, podał Eurostat we wtorek. Dla całej Unii Europejskiej liczba ta była o 1,4% niższa niż w listopadzie. Jednak w ujęciu rocznym sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,8% w strefie euro i o 1,2% w państwach członkowskich UE28.

A z frontu danych na dzisiejszą sesję oczekuje się godziny 14:30 gdzie poznamy bilans handlowy Kanady oraz godziny 15:45, gdzie opublikowane zostaną dane na USA –  Wskaźnik PMI dla usług.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejsza sesja sprawdziła się wobec tego, co zostało omawiane dwie sesje temu – sesje temu oraz dzisiejszym uzupełnieniu. Niewiele ponad można powiedzieć – ruch został dokładnie dziś opisany słowami: “Dziś – zgodnie ze sprawdzającymi się od kilku dni analizami – oczekuje się wzrostów w okolice dziennego R1 oraz R2. Niemiecki indeks ma w tym momencie maksymalnie 2 – 3 sesje handlowe na to, aby przekroczyć poziom 11.300 i kontynuować średnioterminowe założenia dla swing long. Dlatego dziś szacuje się, że indeks powinien osiągnąć poziom przynajmniej 11.280. Czy tak będzie? Nie wiem, wiadomo jednak jakie poziomy na dzisiejszą sesję są istotne a wynikają one z przedstawionego poniżej wykresu. Jeśli indeks ma kontynuować ruch ku górze – nie powinien on przekraczać poziomu dziennego pivota lub maksymalnie 5 – 8 punktów niższego poziomu. Tam powinien zostać wygenerowany sygnał typu buy z celem TP1 i TP2 przedstawionym na wykresie.

WYKRES DAX M5 05.02.2019
DAX M5 05.02.2019

Od dalszej części sesji oczekuje się wykonania niewielkiej korekty oraz podtrzymania pozytywnego sentymentu rynkowego. Jeśli jednak oznaczone na powyższym wykresie wsparcie – będące jednocześnie sekwencją zostanie przełamane, wówczas oczekiwać się będzie głębszej korekty nawet 1 do 1 impulsów wzrostowych. W tym momencie jednak prawdopodobieństwo dalszych wzrostów wydaje się większe.

Wejścia

Podczas dzisiejszej sesji został zainicjowany long zgodnie z zapowiedzią wczorajszej analizy oraz uzupełnieniem dzisiejszej. Finalnie, pozycja została zamknięta z zyskiem 88 punktów netto.

DAX M1 - long 88 pkt
DAX M1 – long 88 pkt

Nasdaq

Amerykański indeks giełdowy NASDAQ wykonał dotychczas wzorowo zapowiadany ruch wzrostowy z poprzednich analiz indeksu. Z interwału H4 wydaje się, że indeks nadal ma potencjał wzrostowy i cel w postaci poziomu 7100 powinien zostać w ciągu 2 – 3 sesji handlowych osiągnięty. Dopiero przełamanie widocznego na poniższym wykresie wsparcia możne oznaczać słabość indeksu i możliwość wystąpienia korekty ostatnich wzrostów.

wykres NASDAQ H4 05.02.2019
NASDAQ H4 05.02.2019

GBP/USD

Wykres funta szterlinga do dolara amerykańskiego idzie dokładnie w zakładanym kierunku zarówno względem poprzedniej analizy oraz metodologii Simple Swing – ale również dzisiejszej odprawy porannej. Cele dla pozycji typu short nadal pozostają w tym samym punkcie tj. na poziomie 1.29420. Na chwilę obecną niewiele ponad to można powiedzieć – kontynuacja spadków nadciąga.

wykres GBPUSD H1 05.02.2019
GBPUSD H1 05.02.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-marketpremConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here