Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dzisiejsze rynki finansowe znacznie tracą – w tym zarówno indeksy europejskie jak i amerykańskie. Dzieje się tam ze względu na dane z niedzieli, które wskazują, że prezydent USA nadal daleki jest od porozumienia z Pekinem.

Dziś pomimo zapewnień ze strony chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, że rozmowy handlowe pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami będą kontynuowane, Dow Jones Industrial Average futures spadły o 500 punktów przed oficjalnym dzwonkiem, a Nasdaq 100 i S&P 500 również znajdują się dziś na niskim poziomie.

Obawy inwestorów doprowadziły do zwrócenia się w stronę bezpiecznych przystani, w tym skarbców USA, złota i jena, po tym jak prezydent USA Donald Trump na Twitterze poinformował, że od piątku planuje podnieść taryfy na produkty chińskie o wartości 200 mld USD z 10% do 25%.

Tymczasem wskaźnik PMI w strefie euro wyniósł 51,5 punktu procentowego w kwietniu, co oznacza spadek o 0,1 punktu procentowego w stosunku do wartości końcowej z marca, jak ogłosił IHS Markit w poniedziałek. W międzyczasie wzrost usług uległ spowolnieniu, ponieważ wskaźnik aktywności gospodarczej w sektorze spadł z 53,3 w marcu do 52,8 w kwietniu, ale nowe zamówienia pozostały na silnym poziomie. Jednak produkcja nowych zamówień wyraźnie spadła.

A z frontu danych na dziś oczekuje się godziny 15:30 – 16:00 oraz 17:00, gdzie poznamy dane zarówno z USA, strefy euro oraz w późniejszej sesji – z Kanady.

wykres Kalendarz makro 06.05.2019
Kalendarz makro 06.05.2019

Analiza DAX, Nasdaq oraz EUR/USD

DAX

Niemiecki indeks DAX podczas poniedziałkowych notowań bez dotarcia do planowanych miejsc na szukanie sygnałów spadkowych – dotarł do celu dla pozycji short. Po osiągnięciu poziomu docelowego dla pozycji krótkich, indeks zareagował zgodnie z oczekiwaniem, czyli odbiciem w kierunku ponownie poziomu 12.200. Choć nie udało się indeksowi dotrzeć do strefy skąd najbardziej dogodnie byłoby dopierać pozycje krótkie, ruch korekcyjny na 40 – 45 punktów dało się złapać, jeśli nie brać strefy co do 1 pkt. W tym momencie od indeksu oczekuje się realizacji scenariusza zaimplementowanego na poniższym wykresie.

WYKRES DAX M5 06.05.2019
DAX M5 06.05.2019

Nasdaq

Amerykański indeks giełdowy – Nasdaq podczas dzisiejszej sesji wyraźnie ostudził swój zapał zdobywania coraz to nowszych szczytów. W tym momencie od indeksu oczekuje się jeszcze podejścia w okolice poziomu 7770 punktów, po czym dopiero z tego miejsca rozstrzygnięcie, czy dalsze spadki będą w tym momencie zasadne, czy też pierwsza reakcja spadkowa była “overreacted” – czyli nazbyt newralgiczna względem informacji wpływających na rynek zza oceanu.

WYKRES NASDAQ M15 06.05.2019
NASDAQ M15 06.05.2019

EUR/USD

Dziś para EUR/USD dotarła do poziomu będącego w dalszym ciągu układem wspierającym dalsze wzrosty. Ostatnie podejścia – kontra pary na tygodniowe spadki była relatywnie silna, dlatego obecna korekta stanowi jedynie zdrowy przystanek. Jeśli faktycznie para miałaby dalej iść w górę na test poziomów ostatniego szczytu – wówczas podczas dzisiejszej sesji handlowej para powinna zareagować z obecnego miejsca przynajmniej do poziomu 1,12060/100. Stop loss dla takiego scenariusza nie powinien być większy niż 10 pips, a target obejmuje około 25 pipsów z możliwością rozszerzenia strefy docelowej do 35 pips.

wykres EURUSD H4 06.05.2019
EURUSD H4 06.05.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here