Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dzisiejsza sesja na rynkach europejskich rozpoczyna się na negatywnym terytorium, choć już dalsza część wskazuje, że rynki są gotowe na odrobienie większości strat. Podczas dzisiejszej sesji dochodzą również informacje, że Giuseppe Conte – Włoski Premier podczas dzisiejszej wypowiedzi stwierdził, że że rząd, któremu przewodzi, “ma środki na kluczowe reformy”, a urzędnicy państw podkreślili, że podstawowe dochody osób poszukujących pracy i reforma emerytalna, która obniży wiek emerytalny niektórych z nich, zostaną wkrótce wdrożone.

Tymczasem Komisja Europejska oświadczyła w godzinach popołudniowych, że przewodniczący Jean-Claude Juncker nie otrzymał jeszcze wniosku o przedłużenie obowiązywania art. 50 ze strony Wielkiej Brytanii. Bruksela stwierdziła dziś również, że jeżeli Wielka Brytania wystąpi z formalnym wnioskiem o przedłużenie, będzie musiała podać powód takiego wniosku i że będzie on wymagał jednomyślnej zgody przywódców europejskich.

Z ważniejszych spółek publikujących wyniki finansowe za Q4 dziś możemy przeczytać o amerykańskim banku inwestycyjnym – Morgan Stanley, który ogłosił zysk na akcję wynoszącą 0,80 USD, co przekłada się na znaczący, bo o ponad 200% wzrost. Bank potwierdził również, że jego dochód netto wzrósł znacząco w porównaniu do czwartego kwartału ubiegłego roku, z 643 mln dolarów do obecnych 1,5 mld dolarów.

Tymczasem z frontu danych na czwartkową sesje oczekuje się godziny 14:30 gdzie poznamy wskaźnik przemysłowy wg Fed z Filadelfii oraz 16:45, gdzie miejsce będzie miało przemówienie członka FOMC, Quarlesa.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas dzisiejszej analizy przedstawiony był punkt widzenia, mówiący: “Pozycje typu short powinny osiągnąć jednak w dniu dzisiejszym przynajmniej poziom 10.800 skąd byłaby dobra okazja ku temu, aby wykres szybkim tempem wyciągnąć, nie pozwalając zbytnio załadować się retial traderom na takie podejście. Gdybym był dużym graczem właśnie w ten sposób bym zrobił – zrzucił wykres w pierwszych godzinach handlu tworząc znaczną negatywną wymowę, po czym wyciągnął go równie szybko, jak szybko wykres by spadał“. Dokładnie tak też się stało, gdy wykres od rana spadł w okolice poziomu 10.814 i natychmiast wyruszył na północ zaliczając blisko 90 punktów.

wykres DAX M5 17.01.2019
DAX M5 17.01.2019

Na dalszą część sesji oczekuje się od wykresu testu poziomu oznaczonego podczas dzisiejszej porannej analizy jako pierwszy opór intraday (10.920). To stać się może dopiero w momencie, kiedy wykres pokona dzisiejszy PK na poziomie bliskim obecnej ceny 10.880 – jeśli zaś wykres nie będzie w stanie znaleźć się ponownie powyżej tego poziomu, oczekiwać się będzie testu popytu w strefie 10.840, czyli kolejnego istotnego na sesję intraday poziomu.

Dzisiejsze wejścia

Dziś trzy wejścia załatwiły dzienny target z dużą nawiązką – 53 punkty netto. Pierwsze wejście zainicjowane było poprzez reakcję wolumenu wskazującą wyczerpanie sekwencji spadkowej i wyhamowanie dalszego spadku.

wejście 1.1
Reakcja wolumenu – wyhamowanie spadków
Informacja o wejściu 2
Informacja o wejściu 2
wejście 1.2
wejście 1.2
Wejście pierwsze - DAX
Wejście pierwsze – DAX
Wejście pierwsze - DAX
Wejście pierwsze – DAX
Wejście pierwsze - DAX
Wejście pierwsze – DAX

Kolejnym wejściem było przekroczenie oporu oznaczonego z punktów kierunkowych – i jego re-test. 

Informacja o wejściu 2
Informacja o wejściu 2
Drugie wejście - DAX
Drugie wejście – DAX
Drugie wejście - DAX
Drugie wejście – DAX

Trzecim i ostatnim wejściem w dniu dzisiejszym było testowanie i podtrzymanie sekwencji wzrostowej, która na poziomie dała idealny sygnał w postaci – prostego, lecz skutecznego testu. 

Test Sekwencji - DAX
Test Sekwencji – DAX
Informacja o wejściu 3 - DAX
Informacja o wejściu 3 – DAX
Informacja o wejściu 3 - DAX
Informacja o wejściu 3 – DAX
Wejście 3 - DAX
Wejście 3 – DAX
Wejście 3 - DAX
Wejście 3 – DAX
Wejście 3 - DAX
Wejście 3 – DAX
Wejście 3 - DAX
Wejście 3 – DAX

Nasdaq

Dzisiejsza sesja na amerykańskim indeksie technologicznym – nasdaq to stałe obniżanie kursu sugerujące, że dalsza sesja również może odbyć się na testach dolnych ograniczeń. Z tego również powodu bezpiecznym handel powinno być pozycjonowanie się pod dalsze spadki z celem dla pozycji typu short na poziomie znanego nam dobrze wsparcia 6550. Dopiero ponowne przekroczenie dziennego pivota może sugerować chęć testów górnych ograniczeń w postaci dziennego R1 oraz R2.

wykres NASDAQ M5 17.01.2019
NASDAQ M5 17.01.2019

GBP/USD

Rynek funta ponownie dziś testował istotne wsparcie rozrysowywane już podczas wczorajszej sesji pre-marketowej. Dziś oczekuje się od rynku dalszych wzrostów w okolice dziennego R3 – choć znacznie oddalonego od aktualnego miejsca to jednak możliwego do osiągnięcia analizując dzisiejsze impulsy wzrostowe. Negacją pozytywnej wymowy byłoby przekroczenie poziomu wsparcia widocznego na poniższym wykresie, co w chwili obecnej jest mało prawdopodobne.

WYKRES GBPUSD M15 17.01.2019
GBPUSD M15 17.01.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here