Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne indeksy giełdowe przez większość czasu były w sentymencie neutralnym, kiedy to konsolidacja nie była w stanie być przerwana. Dopiero bliżej godziny 14:00 rynki nieco ruszyły – a ruch ten i jego kierunek jest oczekiwany na dalszej sesji. Dziś kilka dużych firm amerykańskich odnotowało lepsze niż oczekiwano wyniki kwartalne. JP Morgan, Johnson i Johnson oraz Goldman Sachs pobili szacunki z drugiego kwartału, podczas gdy Wells Fargo ma wkrótce ogłosić swoje zyski.

Tymczasem amerykański prezydent Donald Trump uderzył dziś za pośrednictwem swojego Twittera cztery mniejszościowe demokratyczne kobiety amerykańskiego kongresu, uderzając przy tym w Demokratów z ramienia Izby Deputowanych za próbę potępienia jego komentarzy. Prezydent uznał, że wypowiedzi ustawodawców były “antyizraelskie, antyamerykańskie, pro-terrorystyczne”.

A w międzyczasie wypowiedź rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Pekinu sprawiła, że inwestorzy niepokoją się obecną sytuacją. Stwierdził on, że Chiny nie rozumieją, dlaczego miałyby uczestniczyć w rozmowach o rozbrojeniu jądrowym między Stanami Zjednoczonymi a Rosją – dodając, że Waszyngton i Moskwa muszą zmniejszyć swoje zapasy materiałów jądrowych, aby “wysłać pozytywny sygnał do całego świata”.

Podczas dzisiejszej sesji pojawi się przy okazji webinar dotyczący metodologi SIMPLE SWING, o godzinie 18:00. Zapraszamy do zapisu.

Analiza DAX, Nasdaq oraz EUR/USD

DAX

Niemiecki indeks podczas dzisiejszej sesji handlowej wykonał ruch niemal zgodny z porannym przeglądem rynkowym. W godzinach porannych zejście w okolice wsparcia – z kilku punktowym wkroczeniem w zakres re-akumulacji oraz w godzinach 13:00 – 13:40 wyjście zgodne z założeniem, choć jeszcze nie osiągające poziomów docelowych. W tym momencie zdaje się jednak, że projekcja na dziś jest zgodna z założeniem a dalsze podejścia są możliwe. Dlatego podtrzymane powinno być założenie z analiz PSV.

wykres DAX H1 16.07.2019
DAX H1 16.07.2019

Nasdaq

Rynek technologiczny amerykańskich inwestorów podczas wtorkowej sesji handlowej wykonuje powolną wspinaczkę pod zakres dziennego R1 – wyliczanego na zasadzie klasycznych pivotów intraday. Oczekuje się od indeksu osiągnięcia dziś strefy 8000 punktów, oraz przejście pod zakres 8011 – 8020 punktów zgodnie z obowiązującą tendencją wzrostową.

wykres Nasdaq M5 16.07.2019
Nasdaq M5 16.07.2019

GBP/USD

Rynek funta szterlinga wobec amerykańskiego dolar dziś radykalnie obniżył swoje notowania. Dlatego na dalszą część sesji oczekuje się odrobienia choć części strat przynajmniej do poziomu oznaczonego na poniższym wykresie. To strefa 1,24500 USD, która może po ówczesnym jej osiągnięciu – zareagować pro-spadkowo zgodnie z obowiązującą tendencją spadkową.

wykres GBPUSD M15 16.07.2019
GBPUSD M15 16.07.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDzień pod znakiem wystąpień członków FED – agenda
Następny artykułUSA: Solidny odczyt sprzedaży detalicznej. Jak reaguje USD?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here