Naga Markets



Byk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas wtorkowej sesji handlowej akcje notowane na Wall Street rosną przed wejściem w oficjalny handel rynku amerykańskiego. Głównym indeksem napędzającym resztę jest azjatycki indeks Nikkei oraz europejski indeks TechDAX skupiający technologiczne spółki z Niemiec.

Tymczasem media donoszą, że brytyjska premier – Theresa May może złożyć rezygnację już jutro, powodując się na źródła znające sytuacje. Premier ma zabrać głos podczas dzisiejszej sesji – o godz. 16.00 czasu środkowoeuropejskiego w Komisji znanej jako komisja konserwatywnych członków prywatnych. Jeden z posłów znających sprawię stwierdził, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że brytyjska premier ustąpi dziś ze stanowiska.

A z frontu danych na dzisiejszą sesje oczekuje się godziny 13;30, gdzie na rynek wpłynie informacja nt. zezwoleń na budowę nowych domów USA. Następnie oczekuje się godziny 14:00 gdzie inwestorzy zapoznają się z wskaźnikiem zaufania konsumentów wg Conference Board.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejsza sesja przebiega według planu – choć poziom wsparcia został nieznacznie nadbity. Jednak mimo to – poziom został wybroniony, o czyj świadczył tez wyraźny obrót na strefie patrząc na kontrakty rzucane na wykres M1. W tym momencie jednak na dalszą część sesji oczekuje się dalszych wzrostów przyjemniej do poziomu oznaczonego na poniższym wykresie czyli strefy – 11.460. W tym momencie o wzrostach może przesądzić utrzymanie się wykresu powyżej oznaczonej na wykresie strefy wsparcia – czyli poziomu 11.380. Tak długo, jak długo strefa ta zostanie utrzymana, dalsze pozycje typu long powinny być w grze.

WYKRES DAX M5 26.03.2019
DAX M5 26.03.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny NASDAQ na wykresie m15 wskazuje, że wczorajsza strefa podażowa została przełamana i obecnie stanowi dla wykresu wsparcie. Mowa oczywiście o poziomie 7360 – i własnie ten poziom powinien podczas dzisiejszej sesji służyć jako układ wspierający dalsze wzrosty. Natomiast poziomem docelowym dla pozycji długich powinie być poziom lub bliskie okolice poziomu 7460. Negacją scenariusza wzrostowego będzie przełamanie poziomu wsparcia.

wykres NASDAQ M15 26.03.2019
NASDAQ M15 26.03.2019

GBP/USD

Dzisiejszy kurs funta wobec amerykańskiego dolara rośnie, co omawiane było na poprzedniej analizie. Wobec obecnych ruchów oczekuje się dalszych wzrostów pary zgodnie z oznaczonym na poniższym wykresie schematem. Poziomem docelowym dla pozycji długich będzie wówczas strefa oznaczona na wykresie, czyli poziom 1,33650. Wsparciem bieżącym jest strefa 1,32070, która nie powinna zostać ponownie przekroczona jeśli scenariusz opisywany miałby zostać zrealizowany.

wykres GBPUSD H1 26.03.2019
GBPUSD H1 26.03.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here