Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Rynki w Stanach Zjednoczonych otwierają się na na zielono podczas wtorkowej sesji, podczas gdy Nasdaq jeszcze przed oficjalnym otwarciem rynków amerykańskich wykonuje ponad 110 punktów wzrostu. Zaufanie inwestorów zdawało się rosnąć pomimo wczorajszej niestabilnej sesji, kiedy to DowJones początkowo spadł o ponad 500 punktów, by finalnie zakończyć sesję na zielono.

Tymczasem rozmowy handlowe USA z Chinami pozostały w centrum uwagi, ponieważ druga runda rozmów rozpoczęła się rozmową telefoniczną między sekretarzem skarbu USA Stevenem Mnuchinem, przedstawicielem handlowym USA Robertem Lighthizerem i chińskim wicepremierem Liu He, która koncentrowała się na rozmowach na temat zakupów produktów rolnych, jak również na potencjalnych zmianach w podstawowych chińskich politykach gospodarczych.

Wzrosty napędzane w Europie są głównie za sprawą nadziei inwestorów, że brytyjska premier Theresa May i włoski premier Giuseppe Conte pogodzą się z Unią Europejską.

Tymczasem na frocie danych w centrum uwagi pozostaje amerykanki wskaźnik bazowy PPI z godziny 14:30.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas dzisiejszej porannej analizy został ustalony schemat, który twierdził, że istnieje duże prawdopodobieństwo odwiedzenia górnych zasięgów na niemieckim indeksie. Zostało to stwierdzone w prosty sposób – oczekiwane było zejście na początku dnia po czym reakcja po przekroczeniu PK. Co prawda sam ruch powinien odbyć się po ówczesnym re-teście  Support II – jednak, finalnie powrót powyżej poziomu PK – powinien zostać wykorzystany jako ponowna próba long z celem ustalonym w analizie. Na dalszą część sesji oczekuje się re-testu strefy Resistance III na potwierdzenie przełamanego poziomu oraz dalszą kontynuację wzrostów do poziomu dziennego R2. Jeśli wykres jednak od razy zareaguje wzrostem wówczas poziomem docelowym będzie poziom 10.880.

wykres DAX M5 11.12.2018
DAX M5 11.12.2018

Nasdaq

Od amerykańskiego rynku technologicznego, oczekuje się niewielkiej korekty podczas wejścia właściwej już sesji handlowej w USA, czyli godziny 15:30. Maksymalną korektę – czy może optymalny zarazem poziom dla wykonania takiej korekty określony jest dokładnie na załączonym poniżej wykresie. Po dotarciu do strefy warto obserwować reakcję indeksu – jeśli pojawi się po raz kolejny popyt, presja powinna podnieść wykres w bliskie okolice poziomu 6844 jeszcze podczas dzisiejszej sesji. Warto jednak handlować indeks Nasdaq z uwagą na to, że indeks wykonuje dość duży impuls wzrostowy praktycznie bez większej korekty, dlatego warto wyczekać przed dołączeniem choć na minimalne korekty.

WYKRES NASDAQ H4 11.12.2018
NASDAQ H4 11.12.2018

GBP/USD

Na rynku funta do dolara amerykańskiego widać częściowe odrabianie strat podczas wczorajszej oraz dzisiejszej sesji handlowej. Na dalszą część sesji oczekuje się korekty ostatniego podejścia wzrostowego – do poziomu około 1,2600 po czym ponownego reagowania na stronie popytowej. Jeśli taki scenariusz zostanie zrealizowany, wówczas podejście pod poziom oznaczony dziś jako docelowy dla pozycji długich powinien być formalnością (1.26600).

wykres GBPUSD H4 11.12.2018
GBPUSD H4 11.12.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here