Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Kontrakty na główne indeksy w Stanach Zjednoczonych wskazują na wyższe otwarcie, podobnie jak handlowanie od ponad 5 godzin kontrakty na indeksy europejskie, które zdają się odrabiać straty po wczorajszej niestabilnej sesji handlowej. Wczoraj po oficjalnym zamknięciu giełd swoje wyniki podali giganci Visa, Tesla i Microsoft – które okazały się lepsze od oczekiwań rynkowych.

Tymczasem podczas wczorajszej sesji Nasdaq spadł o 4,63%, a Dow Jones Industrial Average stracił 600 punktów co sprawia, że na rynkach zaczyna robić nerwowo pośród inwestorów. Również tematem dnia będzie spotkanie EBC i przemówienie prezesa Mario Draghiego.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główny amerykański indeks S&P 500 Futures dziś przed otwarciem +0.51%. Kontrakty na technologicznego giganta Nasdaq +0.74%, natomiast Dow Jones Industrial +0.34%.

Główne europejskie indeksy również na zielono: niemiecki DAX z wynikiem +1.44% podchodząc do poziomu 11.225, francuski CAC40 +1.38%, natomiast Europejski indeks Euro Stoxx 50 +1.58%.

DAX

Jak zostało omawiane podczas porannej analizy DAX “Dla pozycji długich – tylko poziom re-testu dzisiejszego otwarcia lub maksymalnie do 20 punktów niżej z celem dziennego pivota. Jeśli pivot zostanie pokonany co najmniej pełną świecą M5 – wówczas powinniśmy zobaczyć nieśmiałe podejście w bliskie okolice poziomu R1.” – co dokładnie zobaczyliśmy podczas dzisiejszej sesji. Na dziś poziom R1 jest bardzo ważnym oporem, który jeśli zostanie przerwany – może wywołać większe podejście, w okolice 11.400. Na chwilę obecną jednak nie widać dalszej presji popytowej o oczekuje się dalszego zmierzania wykresu w okolice dziennego pivota. Dalej – w zależności od reakcji – zaleca się przyglądanie jak zareaguje poziom i czy nie wystąpi drugie podejście pod dzisiejszy szczyt na poziomie 11.260 punktów.

wykres DAX M5 25.10.2018
DAX M5 25.10.2018

Nasdaq

W przypadku Nasdaqa oczekuje się jeszcze jednego zejścia do momentu wejścia amerykańskiego rynku – i rozstrzygnięcia nt. dalszych wzrostów lub spadków w puncie 6860, który na chwilę obecną stanowi ostatni potwierdzony dołek podczas dzisiejszych wzrostów na indeksie. Jeśli kontynuacja wzrostów miałaby się odbyć, celem będzie retest pierwszego widocznego oporu zaznaczonego na wykresie po cenie pełnego poziomu 7000.

wykres nasdaq m5 25.10.2018
nasdaq m5 25.10.2018

GBPUSD

Podczas wczorajszej pre-marketowej analizy wspominane było, że:”Na dzisiejszą sesję handlową oczekuje się od pary dalszych spadków – jednak po ówczesnym teście poziomu S2 od dołu – w ramach zdrowotności wykresu i klasycznej korekty.” i dokładnie taki ruch otrzymaliśmy – po czym również dalsza część analizy się sprawdziła, kiedy para robiła nowy low dnia.

wykres GBPUSD M5 24.10.2018
GBPUSD M5 24.10.2018

Na dziś para nie daje żadnych specyficznych sygnałów, dlatego dziś wyjątkowo przygotowane trzy możliwe do zrealizowania scenariusze. Mimo braku konkretu – oczekuje się realizacji podejścia przynajmniej pod poziomu R1, czyli wypełnienie niebieskiego bądź zielonego scenariusza. Z perspektywy dobrego risc ratio oczywiście ten pierwszy daje większy potencjał.

wykres GBPUSD M5 25.10.2018
GBPUSD M5 25.10.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here