Naga MarketsRynki europejskie rosną. Oczekiwanie na właściwy ruch po wejściu sesji USAPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Wrotkowa sesja na rynkach stoi pod znakiem relatywnie dużej zmienności, kiedy inwestorzy oczekują najważniejszego dnia stycznia – środy, gdzie zostanie podpisana umowa między USA a Chinami. Dodatkowo, wśród inwestorów pojawił się kolejny cień optymizmu, kiedy Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych usunął Chiny z listy wyznaczonych “manipulantów walutowych”.

Tymczasem Grupa Volkswagena udostępniła dziś raport, w którym wskazuje, że dostawy pojazdów produkowanych przez koncern na całym świecie wzrosły w 2019 r. o 1,3% do 10,97 mln w porównaniu z rokiem poprzednim. Jak podaje firma – wzrost przychodzi “pomimo kurczących się rynków”, a także zaznacza, że dostawy pojazdów elektrycznych wzrosły o około 80% rok do roku, do 140.000 sztuk w 2019 roku.

Ważne dane, na które będą dziś czekać inwestorzy to przede wszystkim godzina 14:30. Będą to dane z USA – Bazowy wskaźnik CPI m/m. Następnie w kalendarzu wyłania się godzina 15:00, przemówienie członka FOMC oraz 20:00 – bilans budżetu federalnego.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Dotarcie do strefy planowanej w PSV na dzień wczorajszy – które zostało również oczekiwane na dzisiejszą sesję, zostało zaliczone. Teraz widać, że indeks DAX odbił od tej strefy do poziomów 13.440 – 13.450. Oczekuje się jednak dalszego zejścia indeksu w strefę 13.400 – 13.380 punktów, jednak wcześniej dobrze, aby indeks ponownie wkroczyć w strefę do re-dystrybucji, którą widać na poniższym wykresie. Zdaje się, że wejście rynku amerykańskiego może mieć pozytywny akcent, a co za tym idzie – podciągnąć to może również europejskie indeksy.

wykres DAX H1 14.01.2020
DAX H1 14.01.2020

Nasdaq

Amerykańskie rynki otworzyć się mogą podczas wtorkowej sesji nieco niżej, jednak po samym otwarciu oczekiwać się będzie podejścia pod górne ograniczenia jakimi są w tym momencie poziomy 9090/9100 punktów. Dopiero z tych terenów szukać będzie można jakiegokolwiek sygnału sprzedażowego. Po tym jak europejskie rynki wyciągnęły spadki nie oczekuje się mocnego zerwania, ale zejście w ramach testu ostatniego dołka nie byłoby dla indeksu niczym nadzwyczajnym czy negującym obecną sekwencję. OPD dla całości wzrostu jest strefa 8970 punktów.

wykres Nasdaq H1 14.01.2020
Nasdaq H1 14.01.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here