Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne indeksy giełdowe zachowują się mieszanie – głównie poprzez napięcia między Stanami Zjednoczonymi i Iranem, które nadal rosły. Dodatkowo, prezydent USA Donald Trump oświadczył niedawno, że nie zwolni przewodniczącego Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella, mimo że ma do tego uprawnienia, co świadczy o dalszej presji na przewodniczącym.

Tymczasem podczas dzisiejszego przemówienia wiceprezesa Europejskiego Banku Centralnego, Luisa de Guindos media otrzymały informację, że pogarszające się oczekiwania dotyczące wzrostu gospodarczego mogą osłabić perspektywy rentowności sektora bankowego w strefie euro, przyczyniając się do słabości strukturalnych. Jak wynika z wypowiedzi wiceprezesa EBC, mocno broni on polityki monetarnych ujemnych stóp procentowych banku centralnego, stwierdzając, że jej wpływ na kredytodawców był dotychczas “zasadniczo neutralny”.

Na dziś zaplanowane dane to przede wszystkim godziny 14:30, 14:45 oraz 16:00 i 19:00, gdzie poznamy kolejno: dane z Kanady oraz USA – w tym przemówienie prezesa FED.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Podczas dzisiejszej sesji handlowej niemiecki indeks DAX idealnie wypełnia założenie z porannego przeglądu. Zatrzymuje go strefa docelowa dla wczorajszego shorta – co skutkuje 80 punktowym odbiciem wykresu wkraczając ponownie w zakres 12.250 punktów. Na dalszą część sesji oczekuje się strzelenia strefy 12.300 – a możliwe to będzie tak długo jak długo dzisiejszy low będzie broniony przez wykres.

WYKRES DAX H1 25.06.2019
DAX H1 25.06.2019

Nasdaq

Amerykański indeks NASDAQ podczas wtorkowej sesji ma spory potencjał podejścia w zakres ceny 7774 punktów – jednak przed indeksem jeszcze do pokonania sekwencja wspierająca spadki – poziom 7750 punktów. Dopiero – dokładnie jak na załączonym wykresie – Nasdaq przełamie oraz potwierdzi przełamanie poziomu – wówczas można będzie mówić o ataku na strefę dziennego oporu R1 wynikającego z klasycznych pivotów intraday.

wykres NASDAQ M15 25.06.2019
NASDAQ M15 25.06.2019

GBP/USD

To oznacza, że szansa na dalsze wzrosty jest relatywnie duża i warto założyć w tym momencie kilka poziomów, do których para jest w stanie dotrzeć podczas najbliższych sesji handlowych. Są nimi między innymi strefy: 1,28200, 1,28450 oraz 1,29100 USD. Daje to parze spory potencjał dalszych podejść – a utrzymane zostaną one tak długo, jak długo tylko utrzymane zostanie wsparcie z poziomu 1,26900 USD. Dopiero przełamanie tej strefy zaneguje dalszą możliwość wzrostów i tym samym para GBP/USD powróci do tendencji spadkowej. Jednak w tym momencie prawdopodobieństwo odbicia i wzrostów jest naprawdę duża – dlatego warto z obecnych miejsc szukać sygnałów wskazujących na wzrostowe zgodnie z poniższym wykresem przedstawiający potencjalny scenariusz rozegrania wzrostów.

wykres Kurs funta GBPUSD 25.06.2019
Kurs funta GBPUSD 25.06.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSrebro podąża w ślady złota, miedź testuje lokalne maksima
Następny artykułDolar traci, ropa zyskuje na napięciu USA-Iran
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here