Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Środowa sesja handlowa na głównych rynkach odznaczała się powrotem pozytywnego sentymentu. To, co planowane było na wczorajszą sesję handlową wobec niemieckiego indeksu DAX – zostało wykonane podczas dzisiejszej. Z dalszej części relacji USA – Chiny dziś ministerstwo spraw zagranicznych Chin podało, iż stosunki między Chinami a Stanami Zjednoczonymi stanowią jeden z “najważniejszych stosunków dwustronnych na świecie“. W związku z tym, mimo różnic (Waszyngton i Pekin nie zgadzają się w sprawie handlu) – wszystkie kwestie muszą być rozwiązane za pomocą środków dyplomatycznych.

Tymczasem pożyczki netto sektora publicznego w Wielkiej Brytanii, z wyłączeniem banków, wykazywały nadwyżkę w wysokości 1,3 mld funtów w lipcu. Jak podał Urząd Statystyk Narodowych pożyczki w roku finansowym od kwietnia 2018 roku do marca 2019 roku wyniosły 23,6 mld funtów, co oznacza spadek o 18,2 mld funtów w porównaniu z rokiem ubiegłym. Liczba ta oznacza najniższy poziom zadłużenia w danym roku finansowym w ciągu ostatnich 17 lat.

Dziś oczekiwać się będzie danych z godziny 14:30 – bazowy wskaźnik CPI dla Kanady, godziny 16:00, gdzie poznamy dane z USA – sprzedaż istniejących nieruchomości oraz klasycznie jak na środową sesję handlową – godzinę 16:30 i dane z rynku ropy naftowej.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Dziś niemiecki indeks DAX pokonuje dzienny punkt kierunkowy, który znajdował się na poziomie 11.660 punktów – co wygenerowało sygnał wzrostowy zgodny z opisywaną podczas porannego przeglądu tendencją. Podczas porannego przeglądu indeksu mowa była: “Dlatego dziś szczególnie warto obserwować reakcję wykresu na dzienny punkt kierunkowy. Wyjście powyżej PK wygeneruje dopiero sygnał wzrostowy, gdzie celem powinny być dwie strefy – 11.730 oraz 11.777“. Cel ten został osiągnięty zaraz po godzinie 10:30, a więc w relatywnie szybkim tempie. Na dalszą część sesji oczekuje się testu poziomu 11.730 a więc dziennego R1 wyznaczanego na podstawie punktów kierunkowych – następnie dalszego wzrostu w kierunku dzisiejszego high.

wykres DAX M30 21.08.2019 2
DAX M30 21.08.2019 2

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny – Nasdaq, podczas dzisiejszej sesji handlowej ani razu nie zanegował budującej się struktury wzrostowej, przedzierając się przez dziennego pivota na poziomie 7691 oraz pierwszy opór intraday R1 przy strefie 7718. Na dalszą część sesji oczekuje się od indeksu testu poziomu 7800 punktów, a więc dalszych wzrostów powyżej ostatniego zakresu ruchu.

wykres Nasdaq m30 21.08.2019
Nasdaq m30 21.08.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here