Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Kontrakty terminowe w Stanach Zjednoczonych notowane są dziś nieznacznie na zielono przed rozpoczęciem oficjalnej sesji. Z wiadomości napływających na parkiety giełdowe słychać, że niechęć inwestorów do podejmowania ryzyka została szczególnie pobudzona decyzją Rezerwy Federalnej o podniesieniu stóp procentowych i dalszym obniżaniu bilansu o 50 miliardów dolarów miesięcznie (zacieśnienie ilościowe).

W dniu dzisiejszym metale szlachetne mocno zyskują wraz z jenem i obligacjami Niemiec i Wielkiej Brytanii. Z informacji napływających z Wielkiej Brytanii wiadomo, że decydenci BoE jednogłośnie podjęli decyzję o utrzymaniu referencyjnej stopy procentowej na poziomie 0,75% oraz portfela obligacji na poziomie 435 mld GBP.

Z frontu makro na dziś oczekuje się danych z godziny 14:30 z rynku USA – zadeklarowani wstępni bezrobotni oraz wskaźnika przemysłowego wg. FED wraz ze sprzedażą hurtową z rynku Kanady.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejsze punkty kierunkowe – wraz z pokrywającymi się pivotami podczas dzisiejszej sesji handlowej idealnie się sprawdzają. Póki co wykres niemieckiego indeksu wobec ustalonych poziomów trzykrotnie wygenerował dziś sygnały na zajmowanie pozycji (dwa razy short, raz long), które były jasne w swoim przekazie. Na dalszą część sesji oczekuje się ponownego testu PK. Jeśli wykres wykona taką korektę wówczas oczekiwać się będzie ponownego testu dzisiejszego poziomu oporowego. Jeśli jednak wsparcie zostanie przełamane, automatycznie wygeneruje sygnał sell z celem ponownego testu dzisiejszego low.

WYKRES DAX M5 20.12.2018
DAX M5 20.12.2018

Nasdaq

Notowania amerykańskiego indeksu technologicznego znacznie utraciły po wczorajszej decyzji FED ws. stóp procentowych. W tym monecie jedynie widocznym poziomem, do którego indeks powinien dotrzeć jest poziom 6460, gdzie po ówczesnym dotarciu warto obserwować czy nie wygeneruje się kolejny sygnał sprzedażowy na kontynuację spadków na indeksie. Jeśli reakcja będzie klasyczna wówczas zakładać się będzie, że trwająca wyprzedaż będzie kontynuowana. Jeśli zaś indeks przekroczy opór, kolejnym celem zdaje się być poziom 6640.

WYKRES NASDAQ H4 20.12.2018
NASDAQ H4 20.12.2018

GBP/USD

Od wykresu funta szterlinga do dolara amerykańskiego nadal oczekuje się realizacji scenariusza wzrostowego. Para GBP/USD już wczoraj opisywana była jako para z dużym potencjałem wzrostowym z celem docelowym dla pozycji długich bliskim okolic 1,27900. Na dziś maksymalne szacowane zejście pary znajduje się na poziomie zaznaczonym na poniższym wykresie – oraz wydaje się być to miejscem, które może wywołać kontynuację ruchu wzrostowego.

WYKRES GBPUSD H4 20.12.2018
GBPUSD H4 20.12.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUKE: 11 mln zł kary dla Orange Polska
Następny artykułCMC Markets udostępnia platformę transakcyjną MetaTrader 4
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here