Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas wtorkowej sesji główne indeksy giełdowe rosną a liderem wzrostów okazuje się europejski indeks technologiczny TechDAX. Ożywienie nastrojów europejskich inwestorów spowodowane jest głównie chwilowym odsunięciem obaw związanych z dalej trwającą wojną handlową – oraz zapowiedziami dotyczącymi możliwego podpisania porozumienia pomiędzy USA a Chinami już pod koniec marca.

Tymczasem kanclerz Niemiec, Angela Merkel powiedziała podczas dzisiejszej wypowiedzi, że jest przeciwna wszelkiej ingerencji rządu kraju w potencjalne połączenie Deutsche Bank AG i Commerzbank AG dodając, że coś takiego jest prywatną decyzją obu podmiotów i jest za tym, aby rząd niemiecki nie ingerował w to połączenie.

Również podczas dzisiejszej sesji handlowej inwestorzy skupiają się na dwudniowym spotkaniu polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej, które rozpoczęło dziś a konferencja prasowa dotycząca spotkania odbędzie się jutro o godzinie 19:00.

A z frontu danych na dziś oczekuje się godziny 15:00, gdzie poznamy dane dotyczące zamówienia fabryk w USA.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejsza sesja handlowa na niemieckim indeksie DAX przebiega w dużym stopniu wobec przedstawionej podczas porannej analizy projekcji na wtorkową sesję. Na dalszą część sesji z kolei oczekuje się dobicia poziomu 11,800 lub jego niewielkiego (20-30 punktowego) nadbicia oraz wykonania korekty do poziomów 11.770. W tym momencie wypełnienie analizy świadczy o potwierdzeniu obecnie trwającego swinga co oznacza możliwość realizacji poziomów 11.880 w ciągu najbliższych 2-3 sesji handlowych, dlatego warto uważać z pozycjami krótkimi, tak długo, jak długo nie zostanie wygenerowany racjonalny sygnał spadkowy.

wykres DAX M5 19.03.2019
DAX M5 19.03.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny Nasdaq podczas dzisiejszej sesji handlowej buduje strukturę wzrostową, wskazując na możliwość dalszej kontynuacji wzrostów. Podczas dzisiejszej sesji oczekuje się od indeksu testu poziomu drugiego oporu intraday (R2) na poziomie 7411 oraz późniejszy test popytu na poziomie 7385 (R1 wynikający z dziennych pivotów). Oczekuje się dalszych wzrostów po ówczesnym teście – jeśli tylko popyt wygeneruje odpowiedni sygnał.

wykres NASDAQ M15 19.03.2019
NASDAQ M15 19.03.2019

GBP/USD

Para GBP/USD podczas dzisiejszej sesji ponownie podchodzi pod strefę oporowa na poziomie 1,33100 – i zdaje się, że prawdopodobieństwo jego wyłamania coraz bardziej rośnie. W tym momencie szacuje się, że poziomem docelowym dla ewentualnego wybicia strefy oporu, będzie test pinu świecy z 13 marca – czyli oznaczonego na poniższym wykresie zakresu cenowego. Nie oczekuje się dziś od pary większych spadków, jednak warto obserwować, czy sentyment pozwoli na dołączenie do pozycji długich podczas późniejszego handlu.

wykres GBPUSD H1 19.03.2019
GBPUSD H1 19.03.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here