Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne rynki finansowe rosły – co zwłaszcza dostrzegalne jest na europejskim parkiecie, pomimo rosnących napięć handlowych po wzroście taryfy celnej w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Senator Chuck Grassley ostrzegł, że umowa handlowa pomiędzy USA i Unią Europejską musi zawierać porozumienie w sprawie rolnictwa, jeśli ma przejść głosowanie w Kongresie.

Tymczasem obecne odczyty nastroju gospodarczego w Niemczech spadły, wynika z najnowszego wydania Centrum Europejskich Badań Gospodarczych (ZEW), opublikowanego we wtorek. Wskaźnik zanotował w maju spadek o 5,2 punktu procentowego, aby utrzymać się na poziomie minus 2,1 punktu na tle sporów handlowych.

Ceny ropy naftowej dziś rosną – zgodnie z zapowiadaną analizą porannego programu. Inwestorzy wczytywali się w oświadczenie ministra energetyki Arabii Saudyjskiej Khalida al-Faliha, które mówiło, że dwie stacje pomp na ropociągu Aramco w kraju znalazły się “pod atakiem terrorystycznym“. Ciągłe cięcia produkcji OPEC i trwające sankcje wobec Iranu i Wenezueli również wspierały rosnące wartości ropy naftowej.

A z frontu danych na dalszą część sesji oczekuje się przede wszystkim godziny 15:10, gdzie przemawiać będą członkowie FOMC.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Dziś niemiecki indeks DAX wykonuje bardzo skrupulatnie scenariusz, który został przedstawiony podczas porannego przegląd u – Analizy PSV. W dalszym ciąg oczekuje się realizacji scenariusza. Dziś bardzo szczegółowo został opisany nie tylko dzisiejszy plan, ale również kontekst w jakim znajduje się niemiecki indeks. To oznacza, że wszystko to co opisane zostało podczas analizy nadal pozostaje aktualne. Nie pozostaje nic innego jak wyczekiwać choć niewielkiego zejścia bądź zgodnego z analizą – oraz kontynuacji wzrostu celem 12.115/12.150 punktów.

WYKRES DAX H1 14.05.2019
DAX H1 14.05.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny – NASDAQ podczas wtorkowej sesji handlowej jeszcze przed rozpoczęciem regularnego handlu odrabia dużą część wczorajszych spadków. Otwarcie indeksu nastąpiło w granicach poziomu dziennego S1 – wynikającego z klasycznych pivotów intraday a w chwili pisanina analizy – indeks znajduje się w bliskich okoicahc poziomu R1. Wobec tego – dalsze wzrosty są możliwe a poziomem docelowym jest poziom R2 – zgodny z tendencją strategii handlu S1 -> R2.

wykres Nasdaq M15 14.05.2019
Nasdaq M15 14.05.2019

GBP/USD

Wykres H4 przedstawia idealnie zarys scenariusza dalszej kontynuacji spadków. Jeśli para funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara podczas dzisiejszej sesji handlowej wykona jeszcze choćby niewielką korektę ostatnich spadków – wówczas zbliżając się do poziomu oznaczonego z poniższego wykresu – będzie to stanowić idealną okazję do ponownego szukania sygnałów sprzedażowych. Mowa konkretnie o poziomie 1,29700, przy którym kolejne sygnały spadkowe powinny się pojawić. Wówczas celem dla spadków będzie strefa oddalona od wykresu o kolejnych kilkaset pipsów – poziom 1,28700. Oznaczona na poniższym wykresie strefa docelowa dla pozycji krótkich jest poziomem bardzo istotnym dla pary GBP/USD – będącym ostatnimi dołkami, gdzie popyt wyraźnie wybraniał wykres. W tym momencie dotarcie do jego bliskich okolic powinno być formalnością dla pary.

wykres Kurs funta GBPUSD 14 Maja 2019
Kurs funta GBPUSD 14 Maja 2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here