Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Giełdowe parkiety świecą się na zielono przed startem sesji w USA

Przed rozpoczęciem sesji kasowej w Stanach Zjednoczonych indeksy w różnych częściach świata świecą się na zielono. O godzinie 14:30 około 0,25% zyskiwał polski WIG20, niemiecki DAX umacniał się o niemal 1,3% a kontrakty terminowe na S&P 500 zyskiwały 0,8%, sugerując korektę wzrostową po wtorkowych spadkach, które zmniejszyły wartość indeksu o ponad 1,5%.

Podczas środowego handlu głównymi tematami pozostaje Brexit, w ramach którego UE i UK przepychają pomiędzy sobą piłeczkę, a media ekonomiczne prześcigają się w nagłówkach, osłabiając ostatecznie funta. W czwartek rozpoczyna się natomiast kolejna runda negocjacji USA z Chinami w sprawie porozumienia handlowego. Doniesienia na tym froncie od początku tygodnia są dosyć negatywne, może to być jednak budowanie pola przez Kraj Środka i Stany Zjednoczone przed ostatecznym spotkaniem w Waszyngtonie.

Dolar i amerykańska giełda w środę mogą reagować przede wszystkim na wieczorną publikację protokołów FOMC. Chociaż te zazwyczaj nie generują wysokiej zmienności na rynkach to zdaniem ABN AMRO tym razem mogą zasygnalizować chęć dalszych cięć stóp procentowych.

DAX utrzymuje się nad 12 tys. pkt.

Niemiecka giełda notuje w środę najsilniejsze jednodniowe umocnienie od połowy sierpnia, odbijając od lokalnego wsparcia, które pokrywa się ze strefą wsparcia tuż pod poziomem 12 tysięcy punktów. Dopóki cena utrzymuje się powyżej benchmarkowi nie powinna grozić silniejsza przecena. Wybicie poziomu mogłoby jednak przynieść powtórkę z okresu wakacyjnego, kiedy notowania spadały chwilowo poniżej 11300 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here