Naga MarketsPre-Market: Znacząca różnica rynków UE oraz USA. Kto wykonuje fałszywy ruch?Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • Główne indeksy nadal w ruchu wzrostowym
  • Rynek czeka na dane po godz. 14:00

Wiadomości przed wejściem USA

Niemiecki minister gospodarki i energii Peter Altmaier zadeklarował w piątek zamiar przedłużenia do końca 2021 roku rządowego wsparcia dla firm dotkniętych pandemią COVID-19. Altmaier wyraził nadzieję, że rząd przyjmie tę decyzję przed przerwą wakacyjną w parlamencie. Dodał, że nie uważa za konieczne testowanie pracowników na covid w zakładach pracy. Wyraził jednak swoje poparcie dla utworzenia większej liczby dobrowolnych centrów testowania w przedsiębiorstwach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozostając na forcie politycznym brytyjski premier Boris Johnson złożył w piątek kondolencje brytyjskiej rodzinie królewskiej po śmierci małżonka królowej Elżbiety II, księcia Edynburga Filipa, którego określił jako “bardzo lubianą i szanowaną osobę publiczną”, a także “oddanego męża oraz dumnego i kochającego ojca, dziadka, a w ostatnich latach także pradziadka”. Lider opozycji Sir Keir Starmer zauważył, że książę “zostanie zapamiętany przede wszystkim ze względu na swoje niezwykłe oddanie i poświęcenie dla królowej” i podkreślił jego “wybitną karierę w Królewskiej Marynarce Wojennej podczas II wojny światowej”.

Capitalcom

Dane na dziś: brak istotniejszych danych. 

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX dziś nadal zamiera w tym samym trybie, czyli nadbijanie PK i powrót do środka strefy. W tym momencie niemiecki rynek dociera do zakresu 15.233 punktów i wszystko wskazuje na to, że do wejścia USA niewiele się zmieni. Dalej – patrząc po stanach – jest szansa, że rynek znów zejście do dolnego ograniczenia ruchu, pytanie jednak czy wyłamanie zakresu PK nie będzie po raz kolejny tylko nadbiciem.

wykres DAX H1 09.04.2021 2
DAX H1 09.04.2021 2

Nasdaq

NQ tymczasem schodzi do R1, chociaż wg. kontraktów Futures jest aktualnie 40 pkt poniżej pivota dziennego. Buduje się zatem powoli negatywna struktura i póki rynek nie wróci powyżej 13.750 punktów (fut) nie ma raczej szans na większe wzrosty.

wykres NQ H1 09.04.2021
NQ H1 09.04.2021

Dzisiejsze poziomy PK: 08.04
R3 = 14.003
R2 = 13.852
R1 = 13.715
P.P = 13.564
S1 = 13.424
S2 = 13.281
S3 = 13.136

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik — co to jest | notowania ropy naftowej | dax spekulant | dlaczego akcje pgnig spadają | euro kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here