Naga MarketsPre-Market: Rynki odrabiają poranne spadki. Nasdaq z celem dziennego R1Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Sesja rozpoczyna się na indeksach pozytywnym akcentem, jednak już jej dalsza część sprawia, że rynki popadają w konsolidację broniąc dolnych i górnych ograniczeń ruchu. Odmiennie natomiast zachowuje się ropa – spełniając oczekiwania wzrostowa z porannej analizy rynków. Dziś też prezydent Stanów Zjednoczonych podał, że oczekuje, iż Arabia Saudyjska oraz Rosja “rozpracują wojnę cenową w ciągu najbliższych dni”.

Europa opublikowała dziś dane – ceny producentów, które spadły w lutym o 0,6% w porównaniu do poprzedniego miesiąca zarówno w Unii Europejskiej, jak i w strefie euro. Jak podaje Eurostat – w lutym 2020 roku, w porównaniu z lutym 2019 roku, ceny producentów przemysłowych spadły o 1,3% w strefie euro i o 1,0% w UE.

Podczas konferencji prasowej irlandzki minister spraw zagranicznych – Simon Coveney stwierdził dziś, iż Unia Europejska udzieli “hojnej” odpowiedzi, jeśli rząd Wielkiej Brytanii zwróci się o przedłużenie okresu przejściowego po Brexicie.

Z danych na dzisiejszą sesję:

wykres Dane 02.04.2020
Dane 02.04.2020

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX nadal oczekuje na osiągnięcie obu targetów wyznaczonych dla dzisiejszej sesji. W czwartek rano podane targety to R1 oraz R2 wyliczane na podstawie Punktów kierunkowych. Zdaje się, że nadal szanse są na zaliczenie targetów docelowych dla pozycji długich, jednak dopiero po wejściu USA na rynek. Innymi słowy podtrzymany jest scenariusz poranny.

wykres DAX H1 02.04.2020 3
DAX H1 02.04.2020 3

Nasdaq

Amerykański indeks dziś broni dziennego pivota (intraday pivot – klasyczny) na poziomie 7508 punktów. Wszystko wskazuje również na to, że szansa na wzrosty do poziomów przekraczających nieco zakres dziennego R1 nadal są – jednak rynek po wejściu USA nie powinien wybijać mocno PV, aby móc mówić o podtrzymaniu wzrostów. Maksymalne zejście może mieć miejsce do poziomu dołka 7480 punktów. Cel na sesję to okolice 7640 punktów.

wykres NQ M5 02.04.2020
NQ M5 02.04.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here