Naga Markets

Pre-Market: DAX idzie jak po sznurku, cel na R1 możliwy jeszcze dziśPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja ‘przed-rynkowa’ odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które mogą mieć wpływ na sesję handlową i dalszy rozwój rynku, oraz przyjrzymy się sytuacji na głównych indeksach: DAX oraz Nasdaq.

  • DAX obronił zakres S1, atakuje właśnie rejon PK 
  • Możliwe, że zakres R1 dla niemieckiego indeksu będzie dziś osiągalny
  • NQ tymczasem ponownie przekracza już 14,4 tys. pkt.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wiadomości przed pre-marketem: co rządzi sesją?

Z porannych danych wynikało, że wskaźnik zaufania konsumentów w strefie euro spadł w maju o 2,5 punktu procentowego i wyniósł 96,5. W tym samym czasie wskaźnik ten spadł o 1,9 punktu procentowego w Unii Europejskiej, osiągając poziom 95,2. Raport ujawnił, że UE odnotowała drugi z rzędu spadek wskaźnika oczekiwań dotyczących zatrudnienia, spadając o 2,2 punktu procentowego, głównie z powodu obiecujących strategii zatrudnienia wśród liderów przemysłu i usług. Poza tym, Wskaźnik Oczekiwań Zatrudnieniowych (EEI) spadł o 2,8 punktu procentowego w strefie euro, osiągając poziom 104,7.







Tymczasem PKB Szwajcarii wzrósło o 0,6% w pierwszym kwartale 2023 r. w ujęciu rocznym, zgodnie z oczekiwaniami rynku. W porównaniu z poprzednim kwartałem PKB wzrósł bardziej niż oczekiwano o 0,3%. W raporcie wyszczególniono, że nastąpił znaczny wzrost wydatków konsumpcyjnych na usługi, takie jak mobilność i turystyka. Ponadto wzrost krajowego popytu końcowego wyniósł 0,9% w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Z frontu politycznego dziś rada europejska przyjęła zestaw przepisów ułatwiających transport szeregu towarów z Wielkiej Brytanii do Irlandii Północnej w ramach Windsor Framework. Nowe przepisy obejmują zniesienie niektórych ograniczeń dotyczących produktów rolno-spożywczych, roślin i zwierząt domowych, leki będą teraz dostępne w Irlandii Północnej w tym samym czasie, co w pozostałej części Wielkiej Brytanii, a niektóre produkty stalowe zostaną zwolnione z 25% cła obowiązującego w przypadku importu do UE.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks idzie dziś praktycznie jak po sznurku. Wraz z re-testem zakresu S1 benchmark bardzo ładnie się wybronił zostawiając potrójny dołek i generując sygnał long po ponownym re-teście średniej kroczącej. Obecnie indeks re-testuje rejon PK a wraz z tym spodziewać się można będzie lekkiego wyhamowania obecnego “powera” i korekty na 20 – 50 pkt., po której to ponownie można będzie szukać oznak podkupowania rynku. Dziś całkiem realny cel jeszcze do końca sesji to okolice rejonu R1 (oporu na 16.202 wg. ceny fut.).

Wykres Kurs indeksu DAX 30.05.2023
Kurs indeksu DAX 30.05.2023

Nasdaq

Amerykański indeks NQ ma dziś podobnego powera jak powyżej prezentujący się DAX. Niemniej tam gdzie impuls tam może pojawić się i korekta, zatem przekroczenie szczytów można uznać za miejsce, które nadaje się do wyhamowania rynku i być może korektę tych 40 – 60 punktów, które przedstawione zostały na poniższym wykresie. Cel na dziś to rejony 14.600 – 16.650 pkt.

Wykres Wykres NQ 30.05.2023
Wykres NQ 30.05.2023

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market. Zachęcamy również do przeglądania codziennej analizy porannej niemieckiego indeksu DAX w postaci PSV

Autor poleca również:



Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia













  • Powiązane zagadnienia:
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.