Naga MarketsPre-Market: Wyniki rozmów Waszyngtonu z Pekinem powodem spadków na rynkach?Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś rynki notowane są mieszanie, przeplatając spadki ze wzrostami. Ruchy te spowodowane są oczekiwaniem na decyzję Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych w sprawie stóp procentowych, która została zaplanowana na godzinę 20:00. Dalszy rozwój relacji między USA a Chinami zastanawia inwestorów – kiedy media podają informację o tym, że Waszyngton i Pekin mają opóźnić wprowadzenie taryf, które maiły wejść w życie 15 grudnia.

Tymczasem prezydent Iranu Hassan Rouhani wypowiedział się dziś, że Iran podbije i pokona sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone, unikając ich lub prowadząc dalsze negocjacje. Wypowiedź prezydenta mogła być odebrana agresywnie, kiedy wspomniał on o tym, że: “rząd Iranu jest zdeterminowany, aby pokonać [wroga] poprzez ominięcie amerykańskich sankcji.”

Z danych na dziś kluczową rolę będą odgrywały te z godziny 20:00. Decyzja w sprawie stóp procentowych może wywołać na rynku sporą zmienność.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas porannych godzin handlu wykonuje zasięg opisywany PSV. W tym momencie indeks ponownie podchodzi powyżej poziomu 13.100 co oznacza ewidentną presję popytową. Dobrze, aby ta dziś ponownie wzniosła indeks w okolice poziomu 13.150 – 13.175 punktów. Oczekiwane strefy powinny zostać osiągnięte zaraz po wejściu amerykańskiego rynku, po 15:30.

wykres DAX H1 11.12.2019 2
DAX H1 11.12.2019 2

Nasdaq

Amerykański indeks zbliża się w tym momencie do strefy oporu na poziomie 8385 punktów. Jeśli indeks po wejściu sesji amerykańskiej będzie w stanie przebić ten poziom, testując ponownie strefę od drugiej strony (ZZB) – wówczas celem dla niego będzie zakres 8400 – 8415 punktów. W momencie pozostania poniżej strefy oporu – zejście do zakresu 8350 – 8330 będzie prawdopodobne.

wykres Nasdaq M15 11.12.2019
Nasdaq M15 11.12.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here