Naga MarketsPre-Market: Znacząca różnica rynków UE oraz USA. Kto wykonuje fałszywy ruch?Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • Indeksy dziś nieco cofają
  • Istotniejsze dane to głównie godz. 15:00 oraz 16:00

Wiadomości przed wejściem USA

Akcje Vivendi SA wzrosły w poniedziałek o prawie 17% po tym, jak firma ogłosiła plany upublicznienia 60% akcji Universal Music Group (UMG) do końca roku. Dzięki temu, co pierwotnie miało nastąpić w 2023 roku, powstanie największa na świecie firma muzyczna wyceniana na ponad 30 mld euro. Akcje Vivendi skoczyły o 17,01% do 30,53 euro za akcję o 10:31 czasu środkowoeuropejskiego i zyskały ponad 15% od początku roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Restrykcje związane z koronawirusem w Niemczech będą nadal obciążać gospodarkę przez pierwszy kwartał 2021 roku – podało w poniedziałek ministerstwo gospodarki tego kraju. “Przemysł będzie nadal w mniejszym stopniu dotknięty środkami restrykcyjnymi związanymi z koronawirusem w porównaniu z wiosną 2020 roku” – podało ministerstwo w oświadczeniu, dodając, że “perspektywy dla gospodarki przemysłowej pozostają ostrożne w świetle pandemii i wąskich gardeł w dostawach półprzewodników”.

Capitalcom

Dane na dziś: Brak istotniejszych danych na dalszą sesję.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas dzisiejszej sesji zszedł do zakresu PK i póki co broni go. Oznacza to, że w dalszej części sesji oczekiwać można będzie dalszej obrony zakresu. Jeśli faktycznie strefa punktu kierunkowego będzie utrzymywana – jest to dobra przesłanka do planowanych z rana podejść do zakresu R1 / R2. Pytanie jednak czy brak USA może świadczyć na korzyść mniejszego zakresu ruchu?

wykres DAX H1 15.02.2021 2
DAX H1 15.02.2021 2

Nasdaq

Dziś brak USA

Dzisiejsze poziomy PK: 15.02
R3 = 14.
R2 = 13.
R1 = 13.
P.P = 13.
S1 = 13.
S2 = 13.
S3 = 13.

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik — co to jest | notowania ropy naftowej | dax spekulant | dlaczego akcje pgnig spadają | euro kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here