Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne indeksy europejskie podczas wtorkowej sesji handlowej jeszcze przed wejściem sesji amerykańskiej spadały. Założenie to obejmowała poranna analiza PSV niemieckiego rynku, która wskazywała możliwość stworzenia tendencji spadkowej. Jeszcze przed wejściem pełnej sesji europejskiej rynki poznały dane dotyczące niemieckiego rynku – wskaźnik zaufania konsumentów. Wynika z nich, iż zaufanie do największej gospodarki europy wzrosło – do 9,7 punktu procentowego, w porównaniu z listopadowym wskaźnikiem 9,6 punktu procentowego.

Tymczasem ropa naftowa WTI była dziś wyżej notowana po tym, jak najważniejsi producenci ropy naftowej, którzy współpracują z OPEC (w zakresie redukowania produkcji surowca) wywierają coraz to większą presję na organizacji. Jak podkreśla turecki ekspert ds. energii – z powodu spodziewanego niższego wzrostu produkcji w Stanach Zjednoczonych w wyniku problemów finansowych, z jakimi borykają się producenci łupków w Ameryce Północnej, “na rynku będzie dużo więcej ropy naftowej”. Jeśli obawy eksperta wypełnią się, wówczas inwestorzy będą mogli spodziewać się spadków surowca.

W międzyczasie departament regulacyjny Banku Anglii nałożył karę na giganta Citigroup Inc. w wysokości 44 mln GBP za istotne błędy w raportowaniu dotyczącego kapitału i dźwigni finansowej. Urząd stwierdził, że bank nie dostarczył odpowiedniej dokumentacji i zasobów w latach 2014-2018, a te, które urząd otrzymał miały istotne błędy.

Dziś oczekuje się godziny 14:30 gdzie poznamy bilans handlowy towarów z USA oraz 16:00 gdzie inwestorzy zobaczą odczyt dotyczący wskaźnika zaufania konsumentów wg Conference Board.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Dziś DAX wypełnił strukturę spadkową, która zapowiada była na porannym przeglądzie PSV. Z analizy wynikało, iż rynek może osiągnąć poziomy: ” (…) Nie oczekuje się jednak dziś zaskakujących wzrostów, czy spektakularnego podejścia. Raczej dobicie wczorajszego celu (zakres 13.300 – 13.320) oraz przecenę w celu pokrycia luki. Poziomy 13.200 – 13.180 będą zatem stanowiły dzisiejszy cel w wypadku, w którym faktycznie indeks zrealizowałby powyższy schemat ruchu.”

Wypełniając to indeks wzrasta ponownie powyżej 13.225 punktów – jednak nadal oczekiwać się będzie zejścia, jeśli ten tylko wyładuje odbicie przy poziomach 13.270 dokładnie, jak zostało to oznaczone na poniższym wykresie indeksu.

wykres DAX H1 26.11.2019 2
DAX H1 26.11.2019 2

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny nasdaq oczekuje dziś podobnego scenariusza – podbicie i zejście. W jego przełożeniu może być to dobicie ponowne poziomu R2 lub jego bliskich okolic. Wówczas oczekiwać się będzie wyładowania sentymentu wzrostowego oraz zejście poniżej dziennego poziomu pivota intraday.

wykres Nasdaq M5 26.11.2019
Nasdaq M5 26.11.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here