Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne indeksy giełdowe rosną – zgodnie z oczekiwaniami z porannej analizy rynków. Główni inwestorzy oraz obserwatorzy rynkowi skupili się dziś na zyskach korporacyjnych, płynących z największych spółek – w tym ze Stanów Zjednoczonych. Z takich danych warto przytoczyć wyniki amerykańskiego Bancorp, który podał, że jego zysk na akcję (EPS) wzrósł o 6,9% do 1,09 USD rok do roku w drugim kwartale 2019 roku. Przychody netto spółki wyniosły 5,8 mld USD w ciągu trzech miesięcy do 30 czerwca, co oznacza wzrost o 3,2% w stosunku do tego samego kwartału rok temu.

Tymczasem amerykański bank – Bank of America opublikował dane, które wskazuywały, że jego przychody w drugim kwartale 2019 roku wyniosły 23,1 mld dolarów, co oznacza wzrost o 2% w porównaniu do tego samego okresu rok temu. Rozwodniony zysk na akcję wzrósł o 17% rok do roku do 0,74 USD, a zysk netto wzrósł o 8% do 7,3 mld USD. Oczekuje się jeszcze dziś danych z takich spółek jak m.in: Netflix, eBay i IBM.

Z danych makroekonomicznych na dzisiejszą sesję oczekuje się przede wszystkim godziny 14:30, gdzie rynek USA oraz rynek Kanady otrzyma dane dotyczące swoich gospodarek. Następnie godzina 16:30 – gdzie poznamy dane na rynek ropy naftowej, jak co środę.

Analiza DAX, Nasdaq oraz EUR/USD

DAX

Niemiecki DAX wykonał jeden z dwóch omawianych podczas poranka z rynkami oraz porannej analizy PSV scenariuszy – w których rynek miał wykonać na samym początku wejścia sesji europejskiej zejście do poziomów najbliższej sekwencji (12.384) a następnie zaatakować ponownie strefę 12.450+. Tak też się stało – gdzie wykres w tym momencie powinien wykonać korektę tych ostatnich podejść – zgodnie z przedstawionym poniżej scenariuszem.

wykres DAX H1 17.07.2019 3
DAX H1 17.07.2019 3

Nasdaq

Amerykański rynek technologiczny oczekuje bardzo zbliżonego scenariusza jak w przypadku powyższego indeksu DAX. W pierwszej kolejności zejście w okolice dołków z godzin nocnych – następnie odbicie i atak strefy dziennego oporu R1 – wyznaczanego z klasycznych pivotów intraday. Maksymalne podejście na dziś szacowane jest z kolei na dzienny R2 – choć zdaje się, że mało prawdopodobnym jest, aby indeks aż tak podszedł podczas środowej sesji.

wykres nasdaq m5 17.07.2019
nasdaq m5 17.07.2019

EUR/USD

Dziś oczekuje się od rynku euro do dolara amerykańskiego wykonania korekty widocznych podejść z interwału czasowego H1. W tym momencie podejście wynosi już około 22 pipsy i oczekuje się na dalszą część sesji podejścia w okolice strefy oporu 1,12315 USD oraz zejścia ponownie pod widoczne dołki. Scenariusz powinien zacząć się realizować koło godziny wejścia rynku Stanów Zjednoczonych, czyli w granicach 15:30 – 16:00.

wykres EURUSD H1 17.07.2019
EURUSD H1 17.07.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here