Naga MarketsPre-Market: Dane o 20:00 kluczowym punktem dnia. DAX i Nasdaq oczekują pretekstu do ruchuPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • Cena BTC przekracza zakres 8 tysiecy dolarów
  • General Electric oraz Spotify Technology podają swoję wyniki
  • Najważniejszym punktem dnia dane o godzinie 20:00

Co się dzieje przed wejściem USA

Bitcoin (BTC) w końcu przekroczył upragniony poziom 8 tysięcy dolarów – na giełdzie Bitfinex, po znaczącym spadku odnotowanym w pierwszej połowie marca. Jest to znaczące podejście – biorąc pod uwagę ostatnie, niestrudzone podejście.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z kolejnych spółek publikujących swoje wyniki, firma General Electric Company podała, że jej roczne przychody spadły o 8%, osiągając 20,5 mld dolarów w pierwszym kwartale roku. Z kolei wzrostami mogła pochwalić się spółka Spotify Technology S.A., która poinformowała, że jej przychody wyniosły 1,848 mld euro w pierwszym kwartale 2020 roku, co stanowi wzrost o 22% w stosunku do tego samego okresu rok temu.

Z danych warto podać, że zaufanie konsumentów do strefy euro spadło w kwietniu o 22,7 punktu, co odpowiada wstępnemu sprawozdaniu, które przedstawiła Komisja Europejska. Kwietniowe statystyki pokazały, że w strefie euro zaufanie konsumentów spadło we wszystkich sektorach działalności gospodarczej, przy czym najsilniejszy spadek nastąpił w sektorze usług i handlu detalicznego.

Dane na dzisiejszą sesję:

wykres Dane 29.04.2020
Dane 29.04.2020

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks podczas dzisiejszej sesji wygląda zupełnie tak, jakby do kontaktu włączono jednocześnie bota z parametrem “kup” i analogiczną maszynę “sprzedaj”. Niby dobrze, jednak osoby z chorobą morską mogą w po czasie zrobić za burtę. Tymczasem kierunek tego masztowca obecnie nie jest do przewidzenia, zdaje się, że kierunek wiatru do godziny 15:30 – lub co gorsza 20:00 może sam próbować odpowiedzieć sobie na pytanie: “dokąd zmierzam?”. Dopiero wyłamanie zakresu średniej na wykresie M5 może zasugerować spadek z wybiciem dziennego pivota, jednak do tego czasu lepiej zaopatrzyć w melisę.

wykres FDAX M5 29.04.2020
FDAX M5 29.04.2020

Nasdaq

Jak to się mówi – nie wszystkie dni służą do handlu. Handlować trzeba dobrze a nie często – więc warto poczekać. Obecnie nie widać żadnej konkretnej tendencji, ruch jest relatywnie ograniczony podczas dzisiejszej sesji. W tym momencie dopiero wybicie dziennego PV dałoby sygnał możliwości zejścia do zakresu 8680/660 punktów. Generalnie rynki oczekują na dane i choć wejście USA może coś zmienić – to niekoniecznie już musi to zrobić.

wykres NQ M5 29.04.2020
NQ M5 29.04.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here