Naga Markets

Pre-Market: Dane dla strefy euro słabe - DAX spada przed amerykańską sesjąPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • Główne rynki spadają przed wejściem amerykańskiej sesji
  • Dane dla strefy euro oraz Niemiec wykazują spadki

Wiadomości przed wejściem USA

Jeden z największych holdingów finansowych, HSBC Holdings plc podał dziś, że kupi pozostałe 50% udziałów w spółce joint venture w zakresie ubezpieczeń na życie w Chinach od National Trust Ltd. Z raportów wynika, że zakup był zgodny z usunięciem ograniczeń w zakresie własności zagranicznej przedsiębiorstw ubezpieczeniowych na życie – finansowanych z zagranicy w Chinach. Transakcja będzie zorganizowana zatem jako przeniesienie udziałów kapitałowych i podlega zwyczajowym zatwierdzeniom regulacyjnym.Z danych indeks PMI – zakupów w przemyśle wytwórczym w strefie euro spadł do 33,4 w kwietniu z 44,5 odnotowanych w marcu. Opublikowane wcześniej wstępne szacunki pokazują, że w kwietniu wskaźnik ten wyniósł 33,6.

Jednocześnie niemiecka produkcja PMI spadła o 10,9 punktu w kwietniu do 34,5 punktu. Spadek indeksu został zamortyzowany przez rekordowe wydłużenie terminów dostaw dla dostawców i wzrost zapasów zakupów, oba związane z zakłóceniami w łańcuchu dostaw spowodowanymi przez koronawirusa.

Brak dziś istotnych danych na sesję – zaplanowanych w kalendarzu makroekonomicznym.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podobnie jak amerykański indeks powyżej. Co prawda cel został strzelony dziś z PSV, jednak bez zejścia – dlatego szansa na powtórkę z rozrywki może mieć miejsce. Warto wyczekiwać takiego schematu handlu na dalszą część sesji.

NED
wykres DAX H1 04.05.2020 2
DAX H1 04.05.2020 2

Nasdaq

Amerykański indeks wykonał korektę wcześniejszych wzrostów co daje mu szansę na ponowne podejście po wyjściu ponownie powyżej zakresu S1 oraz zakresu średniej. Wzrost powinien się pojawić do poziomu 8720 – jednak pytanie, czy jeszcze przed wejściem sesji USA wygeneruje odpowiedni sygnał zakupowy. Perspektywa M5 powinna dać odpowiedź czy poniższy schemat ma rację bytu.

wykres NQ M5 04.05.2020
NQ M5 04.05.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułBGK wprowadza preferencyjny kredyt do 100 tys. zł dla podmiotów ekonomii społ.
Następny artykułCelon Pharma ma umowę z NCBR na dofinansowanie projektu STEP7
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here