Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Rynki w Stanach Zjednoczonych wskazują na otwarcie na zielono podczas wtorkowej sesji handlowej. Podczas dzisiejszego dnia czuć niepewność pośród inwestorów po tym, jak w mediach pojawiły się spekulacje, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zamierza wprowadzić więcej taryf importowych na towary z Chin w przypadku, gdyby nie porozumiał się z prezydentem Xi Jinping na ich nadchodzącym spotkaniu.

Dodatkowo w centrum zainteresowania znajduje się sytuacja z budżetem Wielkiej Brytanii oraz kursem zniżkującym GBPUSD. Na dziś zaplanowane są jeszcze istotne dane dla Niemiec o godzinie 14:00 oraz USA godzinę później.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główny amerykański indeks S&P 500 Futures dziś przed otwarciem +0.62%. Kontrakty na technologicznego giganta Nasdaq +0.59%, natomiast Dow Jones Industrial +0.55%.

Główne europejskie indeksy również na czerwono: niemiecki DAX z wynikiem +0.48%, francuski CAC40 +0.33%, natomiast Europejski indeks Euro Stoxx 50 +0.54%

DAX

Dzisiejszy scenariusz zrealizował się w pełni w pierwszych godzinach handlu, co sprawia, że dzień zakończony jest na sporym plusie. Dalsza część sesji na pewno oscylować będzie wokół poziomu dzisiejszego dołka – czyli wyznaczonego podczas analizy najważniejszego punktu dnia – oraz wytworzonego podczas sesji oporu na strefie 11.320 / 11.330. Jeśli opór zostanie przełamany, wówczas mówić będzie można o powrocie do wzrostu z targetem dziennego R1 a więc poprawieniem dzisiejszego szczytu. Natomiast przełamanie dołka z zejściem w okolice S1, choć nie oczekuje się dziś mocniejszych zejść indeksu. Test dołka z powodzeniem dla pozycji długich powinno również posłużyć jako okazja do zajmowania pozycji długich.

WYKRES DAX M5 30.10.2018
DAX M5 30.10.2018

Nasdaq

Wykres kontraktów futures na indeks Nasdaq dziś bardzo płasko – a dopiero wybicie poziomu 6800 powinno dać ruch w okolice dzisiejszego oporu intraday w postaci poziomu R1. Wybicie dzisiejszego dwukrotnie testowanego dołka powinno wywołać ruch pod wczorajsze low, jednak jak w przypadku powyższego europejskiego indeksu – dziś nie oczekuje się większych spadków indeksów.

wykres Nasdaq m5 30.10.2018
Nasdaq m5 30.10.2018

GBPUSD

Dzisiejszy scenariusz na wykres funta do dolara jak na poniższym wykresie – mimo wyraźnego trendu spadkowego oczekuje się od pary re-testu strefy ostatnich dołków i dalszego rozstrzygnięcia kierunku. Wybicie poziomu może spowodować podejście pod poziom S1, negatywna reakcja dalszą obsuwkę wykresu tworzące nowe dzienne low.

WYKRES GBPUSD M5 30.10.2018
GBPUSD M5 30.10.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here