Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Akcje na Wall Street spadły do poziomu handlu na negatywnym terytorium w środę, ponieważ inwestorzy oczekują zmian w negocjacjach handlowych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Rozmowy będą kontynuowane w tym tygodniu, a wicepremier Liu He przybył do Waszyngtonu w czwartek, zaledwie dzień przed nałożeniem 25% taryfy, której zagroził prezydent USA Donald Trump.

Tymczasem Iran ogłosił, że wycofuje się z części umowy jądrowej z potęgami światowymi i dał Unii Europejskiej 60-dniowe ramy czasowe na osiągnięcie nowego porozumienia, zanim zacznie ponownie wzbogacać uran.

A z Wielkiej Brytanii – Negocjacje w sprawie umowy Brexitowej pomiędzy brytyjskimi partiami konserwatywnymi i partiami roboczymi mają zostać ogłoszone później w ciągu dnia, ponieważ obie strony nie spodziewają się znaczącej poprawy w rozmowach zaplanowanych, poinformowały media.

wykres Kalendarz makro 08.05.2019
Kalendarz makro 08.05.2019

A z frontu danych na dziś oczekiwana jest jeszcze godzina 14:15 i 14:30, gdzie poznamy dane na rynek kanadyjski oraz amerykański – następnie, klasycznie jak na środę – dane z ropy naftowej o 16:30.

Analiza DAX, Nasdaq oraz EUR/USD

DAX

Niemiecki indeks w pełni zrealizował dzisiejszy scenariusz – na poranną część. W tym momencie, kiedy sesja zaczynają na siebie nachodzić – amerykańska z jeszcze trwającą europejską – oczekuje się od niemieckiego indeksu ponownie wzrostów do poziomu 12.209 – 12.114. Choć nie dotarł indeks całkowicie do miejsca zbierania pozycji długich – może zrobić to jeszcze po ponownym podejściu ku górze, dlatego dalszym celem będzie wpierw ponowne podejście w wyżej wymienione poziomy.

wykres dax m15 08.05.2019
dax m15 08.05.2019

Nasdaq

Od amerykańskiego indeksu Nasdaq oczekuje się podobnego scenariusz – choć ten wyraźniej spadł niż europejskie indeksy. Poziom docelowy na dziś dla indeksu to poziomy 7720/40, który zdaje się, że nie powinien zostać przekroczony. Gdyby doszło do takiego podejścia – poziom docelowy dla pozycji długich byłby jednocześnie poziomem do możliwego szukania pozycji krótkich z celem nowego dołka dziennego.

WYKRES NASDAQ M15 08.05.2019
NASDAQ M15 08.05.2019

EUR/USD

Para euro w stosunku do dolara amerykańskiego podczas środowej sesji handlowej oscyluje wokół poziomu 1,1200 wskazując na konsolidacje na strefie. Choć w dalszym ciągu oczekuje się jeszcze podejścia pod poziomy 1,12300 to w tym momencie ciężko mówić o dalszych wzrostach. Dodatkowo z interwału H4 widać, jak ruch zaczyna być zawężany – co sprawia, że inwestorzy powinni uzbroić się w cierpliwość oraz przygotować na możliwe wybicie obecnej tendencji.

wykres EURUSD H4 08.05.2019
EURUSD H4 08.05.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here