Naga MarketsPre-Market: Rynki odrabiają poranne spadki. Nasdaq z celem dziennego R1Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • Sytuacja na ropie jest niepokojąca – jak podaje rzecznik Kremla.
  • Rynki rosną podczas sesji UE, jednak po wejściu USA może ulec to zmianie.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne indeksy giełdowe rosną dziś podczas wczesnych godzin sesji europejskiej. Siła tego wzrostu jednak może zostać solidnie przetestowana w okolicach wejścia rynków amerykańskich, ponieważ na rynku nadal panuje niepokój.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziś Dmitrij Peskow, rzecznik prasowy Kremla powiedział, że sytuacja dotycząca światowych cen ropy jest “niepokojąca“. Dodał również, że ocena rozwoju sytuacji na rynku ropy naftowej musi być prowadzona w dłuższym okresie czasu, ponieważ nie można ich prawidłowo ocenić “w ciągu jednego dnia lub tygodnia“. Rosyjskie władze stwierdziły również w osobnym oświadczeniu, że dokładna analiza rynku naftowego powinna zostać przeprowadzona po wejściu w życie umowy o ograniczeniu produkcji ropy OPEC+.

Z frontu europejskiego Christine Lagard, prezes EBC powiedziała dziś, że Europejski Bank Centralny nie będzie udzielał pożyczek bezpośrednio rządom strefy euro, ponieważ byłoby to nielegalne. Urzędniczka podała: “Traktaty zostały zrozumiane w ten sposób, że zakup długu publicznego na rynku pierwotnym, tj. bezpośrednie finansowanie rządów, osłabiłoby zdolność tego celu do wspierania tak zdyscyplinowanej polityki budżetowej”.

Capitalcom

Dane na dziś:

Dane 22.04.2020
Dane 22.04.2020

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX dotarł do strefy oporu – o której pisałem podczas porannego przeglądu indeksu w serii PSV. Nic zatem dziwnego w tym, że odpowiednia reakcja też zaszła w momencie, kiedy indeks nie był w stanie pod nadbiciu poziomu utrzymać się powyżej zakresu 10.380/400 pkt. W tym momencie jednak nie wszystko jest takie pewne – chociaż kolejnym krokiem miało być teoretycznie zejście do zakresu S1/S2. Nadal oczekuje się odpowiedniego potwierdzenia ruchu oraz spadku również rynków USA po 15:30. Setup spadkowy jeszcze w grze – jednak czekajmy na potwierdzenie ruchu.

wykres DAX H1 22.04.2020 3
DAX H1 22.04.2020 3

Nasdaq

Amerykanie jeśli powyższe ma zostać zrealizowane musieliby wówczas wykonać podobny scenariusz – zresztą na który liczę. Zobaczymy, czy podejście pod zakres niższego szczytu wygenerować może przystanek oraz dalsze zejście. Celem może okazać się następnie poziom 8460 – 8440 punktów.

wykres NQ M5 22.04.2020
NQ M5 22.04.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here