Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne rynki światowe nerwowo schodzą i cofają spadki, wskazując, że wyczekiwane są dane z godziny 14:30. Tymczasem, według chińskiej Komisji Celnej Rady Stanu, niektóre przywozy soi i wieprzowiny z USA będą wyłączone z taryfy celnej. Ze strony USA z kolei doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych powiedział, że Pekin i Waszyngton są “bliskie” osiągnięcia porozumienia w sprawie tak zwanej fazy pierwszej umowy handlowej.

W ostatnim czasie nerwowo notowana jest również ropa, która wykonuje szybkie podejścia i spadki. Dziś OPEC i inni główni producenci zgodzili się na pogłębienie istniejących cięć wydobycia ropy naftowej o 500 000 baryłek dziennie w pierwszych trzech miesiącach 2020 r.,

Dziś najważniejsze dane, to godzina 14:30, podczas której zalecana jest ostrożność w handlu.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

W tym czasie DAX walczy o poziomy tworząc konsolidację na rynku. Szanse na dalsze wzrosty czy spadki są dokładnie takie same w miejscu, w którym znajduje się indeks – jednak istnieje spora szansa na powrót indeksu powyżej strefy negatywnej a co za tym idzie – dalszych wzrostów. Cele na dziś mogą pozostać jednak mocno ograniczone do momentu wejścia danych.

wykres DAX M5 06.12.2019
DAX M5 06.12.2019

Nasdaq

Indeks amerykański nadal pozostaje z szansą na przy-atakowanie górnych poziomów i choć wiele zależy od odczytu samych danych – to warto obserwować rozrysowane dołki z poniższego wykresu. Utrzymanie strefy sekwencyjnej wydaje się kluczowe dla obecnej – niewielkiej przewagi obozu byków.

wykres Nasdaq m15 06.12.2019
Nasdaq m15 06.12.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.nasdaqConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here