Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Czwartkowa sesja handlowa stoi pod znakiem byka – zgodnie z oczekiwaniami porannej analizy rynków oraz samego PSV dotyczące indeksu DAX. Dziś po podjęciu przez Szwajcarski Bank Narodowy decyzji w sprawie polityki pieniężnej, akcje na głównych europejskich rynkach akcji przekroczyły pozytywny teren. Eurostat podał również, że sezonowo dostosowana produkcja przemysłowa w strefie euro spadła w kwietniu o 0,5% w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem jak podają media – światowe zapotrzebowanie na ropę naftową ma wzrosnąć jeszcze w tym roku o 1,14 mln baryłek dziennie, co oznacza znacznie niższy wzrost niż przewidywano – jak wynika z miesięcznego raportu Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC). Według organizacji, globalny wzrost ropy naftowej został ograniczony z powodu osłabienia danych o popycie na ropę w krajach OECD w pierwszym kwartale roku. Tymczasem Indie i Chiny mają wygenerować główny wzrost popytu w ciągu całego roku.

Jednocześnie podczas dzisiejszej sesji handlowej złoto i srebro wyraźnie zyskiwały, po tym jak inwestorzy nadal oczekiwali, że Rezerwa Federalna obniży stopy procentowe we wrześniu, po raz pierwszy od końca 2008 roku.

Dziś z danych oczekuje się godziny 14:30 – gdzie poznamy dane dotyczące amerykańskiej gospodarki – dokładniej wskaźnik cen importowych oraz eksportowych.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Niemiecki indeks DAX osiąga zapowiadane cele dla pozycji długich o wiele wcześniej niż można było się tego początkowo spodziewać. Faktem jednak jest – że strzelony cel nie jest ostatecznym podejściem niemieckiego indeksu podczas dzisiejszej sesji handlowej. W dalszym ciągu oczekuje się podejść w strefę 12.320 punktów – jednak wcześniej dobrze byłoby gdy DAX zszedł w okolice najbliższej sekwencji wzrostowej oraz utrzymał ten poziom. Na poniższym wykresie przedstawiony jest sugerowany scenariusz na rozegranie podejścia.

WYKRES DAX H1 13.06.2019 2
DAX H1 13.06.2019 2

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny nasdaq wygenerował dziś sygnał wzrostowy, którego do tej pory jeszcze nie zanegował. Dlatego też na dalszą część sesji oczekuje się strzelenia poziomu 7540 punktów, aby przypieczętować wymowę wzrostową. Jednak wcześniej – podobnie jak w przypadku niemieckiego indeksu DAX – oczekuje się wykonania choćby niewielkiej korekty, która pozwoliłaby dołączyć do takiego podejścia. Celem dla pozycji długich jest zatem dzienny opór wynikający z klasycznych pivotów – R2.

wykres Nasdaq - Wejście 1
Nasdaq – Wejście 1

d

EUR/USD

W tym momencie można by próbować rozegrać właśnie podejście po strefę górnego ograniczenia lub wybicia jego i dotarciem do strefy 1,14000 USD – jednak zanim do tego dojdzie, odpowiednie risk ratio dla pozycji długich zostanie dopiero wygenerowane w okolicach strefy 1,12900 USD – 1,12750 USD , gdzie wejście w pozycje długą będzie miało potencjał wzrostu o 50 do 100 pipsów. Ryzyko wówczas dla takiego scenariusza początkowo nie będzie mogło przekraczać około 20 pipsów, choć z czasem można będzie podsuwać stop lossa wyżej, tak, aby szybko zabezpieczyć pozycje. Wówczas potencjał dla pary będzie jeszcze większy. Oczekuje się wypełnienia scenariusza jeszcze podczas dzisiejszej sesji handlowej.

wykres Kurs euro EURUSD 13.06.2019
Kurs euro EURUSD 13.06.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here